Dubai

EXPO 2020 – Mendel Primacy

  • Akce již proběhla

  • Dubai Exhibition Centre

EXPO 2020 v Dubaji proběhne v termínu od 1. října 2021 do 31. března 2022. Jedná se o první světovou výstavu, která se uskuteční v regionu MENA & SA (na Středním východě, v Africe a jižní Asii) a také je poprvé hostitelem arabská země.

Český pavilon se bude nacházet v zóně „Sustainability“ na pozemku s plochou 2 200 metrů čtverečních a bude stejně jako na Expo 2015 v Miláně první u jednoho z hlavních vstupů na výstaviště.

Národní expozici České republiky tvoří sedmnáct jedinečných exponátů.
V rotační expozici národního pavilonu, kde bude umístěna i expozice Mendel Primacy, se po dobu trvání Všeobecné světové výstavy vystřídá 10 tematických výstav, které budou orientovány do 4 základních bloků: voda, design, technologie, univerzity.

MENDEL EXPO
Hlavním záměrem prezentace je informovat návštěvníky o výročí 200 let od narození zakladatele genetiky G. J. Mendela a pozvat je oslavit toto výročí do Mendelova působiště a místa vzniku objevů genetiky – do Brna, kde budou v červenci 2022 vrcholit velké oslavy. Návštěvníci poznají, že město Brno bylo centrem vědy a vzdělanosti nejen v minulosti, ale také v současnosti, kdy je sídlem a působištěm řady univerzit, vědeckotechnických parků a světově významných technologických firem.
Návštěvníky expozicí provede motiv vláken DNA, speciální průchozí 3D Fiber Wall, projekce i autentické předměty ze života vědce – expozice G. J. Mendela je v termínu 1. 3.-15. 3. 2022 a probíhá v rámci výstavy Mystery of Knowledge.

Více informací o EXPO 2020 naleznete na webových stránkách české oficiální účasti – https://www.czexpo.com/rotacni-expozice/

Kdy se akce koná

1.–15. březen 2022

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Dubai

Dubai Exhibition Centre

petkovsky@sundrive.cz