park na Slovanském náměstí

Erbovní slavnosti Králova Pole

  • Akce již proběhla

  • park na Slovanském náměstí

Erbovní slavnosti letos po 28. pořádá MČ Brno-Kr. Pole.

Program bude v parku na Slovanském náměstí, ale i na jiných místech Králova Pole připraven 15. září. Letošní ročník připomíná 110 let od udělení znaku městu Královu Poli v roce 1908.
Jako každý rok je cílem slavností program sestavit tak, aby v nich to své našel skutečně každý.

V pátek ráno bude zahájen Den otevřených dveří ve zbrojnici SDH Brno-Královo Pole. Tradičně proběhne turnaj královopolských základních škol ve vybíjené a odbíjené. Na ulici Hrnčířské pak bude vysazena lípa ke 100. výročí Československa, a to v rámci projektu Jihomoravského kraje 100 lip-100 oslav. Mimořádně se pak otevřenou veřejnosti brány Muzea exilu na Štefánikově ulici. Večer budou slavnostně uděleny pamětní medaile Králova Pole významným osobnostem.
Sobotní program bude jako vždy velmi bohatý-v parku se představí královopolské organizace, které připraví aktivity pro děti, chybět nebude ani oblíbená akční ukázka zásahu královopolských dobrovolných hasičů.

Novinkou bude expozice Klub policejní historie Brno, jehož členové zde vystaví exponáty zapůjčené z Technického muzea v Brně a Vojenského muzea Praha, aby – tematicky pod lípou, která letos slaví 100 let od vysazení-uspořádali expozici věnovanou tzv. osmičkovým rokům tj. r. 1918 a 1938.

Program na pódiu potěší mladé i starší – zahraje dechová hudba Královopolka, vystoupí žáci královopolských škol, své publikum si najde i bubenická show Jumping Drums či koncerty skupiny Folk Team, Megaphone či Amplified Acoustic Band. Dojde i na brněnský hantec v podání HlaHoLiM neboli Honzy Žanka Hlaváčka a Libora Machaty. Hlavní program bude po skončení programu na pódiu pokračovat v divadle Barka koncertem z Čokoláda tour písničkářky –akordeonistky Kláry Veselé.

K doprovodnému programu se i letos připojí FIT VUT, kde proběhne komentovaná prohlídka prostor bývalého kartuziánského kláštera a koncert pěveckého sboru Lumír, královopolská pobočka KJM, Přírodní zahrada u Smrku, Malá královopolská galerie, Bezbariérové divadlo Barka (vernisáž výstavy Camino na kolečkách a odpolední workshop) i Mistrovství Evropy v judu.

Kdy se akce koná

15. září 2018 - 11:00–22:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Slovanské náměstí

pelcova@krpole.brno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku