Sono centrum

Electro Deluxe / Jazz Groove Brno

  • Akce již proběhla

  • Sono Centrum
    Veveří 113
    Brno 61600

Oblíbená francouzská formace sedmi nejvyhledávanějších instrumentalistů na francouzské hudební scéně v čele s extrémně podmanivým hlasem amerického frontmana, zpěváka Jamese Copleyho.

Základna jejich českých fanoušků neustále roste. Říkají si vlci v rouše beránčím, což naprosto odpovídá. Pod svoji elegantní a charismatickou vizáží totiž skrývají divoké hudební predátory perfektně kombinující jazz, funky a groove. To vše s lehkostí a nadhledem i v technicky náročnějších instrumentálních partech. Od prvotního electro-jazzového zvuku k energií nabitému koktejlu přisprostlého soulu a funku s nádechem noblesy. Jsou zásobárnou hudebních talentů, inspirovali se mýtickými „Funk Brothers“ a tradicí legendární značky Motown, a pracují jako studioví hudebníci s umělci na značkách Universal a Motown, jako jsou Ben Oncle Soul a Hocus Pocus, kteří se také podíleli na jejich albech.

 

V srdci groovové scény a se schopností přesahů do jiných žánrů si užili skromného úspěchu ve své rodné zemi Francii, kde se všechna alba dostala na špičku jazzové hitparády, přestože jsou výhradně v angličtině. Jak sami říkají, jsou spíš Deluxe než Electro, nejsou žánrově vázáni a chtějí i nadále posouvat hranice své hudby.

První hudební šok českému publiku způsobili na Colours of Ostrava. Následně dvakrát navštívili Brno. Poslední koncert v Metro Music Baru byl dopředu beznadějně vyprodán, a proto jsme pro jejich třetí návrat do jihomoravské metropole zvolili větší prostor moderního Sono centra, kde budete mít dostatek prostoru to pořádně rozjet.

V loňském roce byli oceněni BEST BAND 2017 nejprestižnějšími cenami Francie Les Victoires.

James Copley – zpěv
Vincent Payen – trubka
Thomas Faure – saxofon
Bertrand Luzignant – trombon
Jérémie Coke – baskytara
Arnaud Renaville – bicí
Gaël Cadoux – klávesy

Více informací

Kdy se akce koná

22. listopad 2018 - 20:00

Více informací a kontakt

Sono Centrum
Veveří 113
Brno 61600

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku