Fléda

ECHOES: John Talabot (ES) na Flédě

  • Akce již proběhla

  • Fléda
    Štefánikova 95/24
    Brno 60200

Oriol Riverola aka John Talabot bude headlinerem podzimního dějství festivalu Echoes. Barcelonský elektronický producent, který proslul organickou fúzí na pomezí deep housu, disca a indie popu představí i čerstvé skladby z chystaného prozatím bezejmenného alba.

Desku předznamenávají talobotovsky pestrobarevné singly Immediate Crash Alert (2019) nebo Hivernoid (2020). Písně vyšly na Riverolově vlastním respektovaném labelu Hivern Discs, který letos slaví desáté výročí.

 

Katalánský producent vydal svou první nahrávku jako John Talabot v roce 2009. Pozitivně přijatou nahrávku My Old School poté následovala řada úspěšných singlů a EP. Ty vycházely na labelech jako Permanent Vacation, Young Turks nebo Philomena. Opravdový průlom pro kariéru Johna Talabota znamenala první řadová nahrávka ƒIN z roku 2012. O desce psali v superlativech všechna velká média včetně Pitchforku či Guardianu, který o desce dokonce řekl, že se zdá, „jako by tu bylo celé lidstvo – a přitom bylo zaneprázdněno oslavou života.“
Talabot ztvrdil úspěch i následnou kolekcí DJ-Kickcs, která potvrdila jeho jedinečnou pozici na elektronické scéně: “V realitě současné house musice není jednoduché vybudovat si výrazný a odlišitelný hlas. Přesně to se však povedlo Johnu Talabotovi od chvíle, co dorazil na scénu,“ popisuje jedna z recenzí na zmíněném serveru Pitchfork. Kromě vlastní tvorby Riverola hojně spolupracuje s jinými umělci jako je Pional (projekt Lost Scripts), Axel Boman (Talaboman) nebo Mark Piñol (Quentin). V roce 2018 začal Riverola také vysílat vlastní rozhlasovou show pro NTS Radio s názvem Music for Days Like This. Během kariéry barcelonský hudebník vystoupil opakovaně na festivalech jako Melt!, Pitchfork Music Festival, Sónar, Primavera Sound nebo Nuits Sonore. To platí také o klubech jako Berghain, Pickle Factory, Moog nebo Rex.

PROJEKT SE USKUTEČŇUJE ZA FINANČNÍ PODPORY MINISTERSTVA KULTURY ČR.

Více informací

Kdy se akce koná

5. listopad 2021 - 21:00

Vstupné

Dospělí350 Kč

Více informací a kontakt

Fléda
Štefánikova 95/24
Brno 60200

Událost na FB
pr@fleda.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!