Kostnice u sv. Jakuba Kostel Nalezení sv. Kříže a Kapucínská hrobka

Dušičky v Kostnici u sv. Jakuba a v Kapucínské hrobce

  • Akce již proběhla

  • Prohlídky budou probíhat od 19 do 21 hodin, vždy po 30 minutách.

  • Kostnice u sv. Jakuba
    Jakubské náměstí

    Kapucínská hrobka
    Kapucínské nám 5/303

Dušičky rozsvítí Kostnici u sv. Jakuba a Kapucínskou hrobku.

Začátek listopadu je už tradičně spojen se vzpomínkou na všechny zemřelé, které si připomínáme v rámci tzv. „Dušiček“.

Tu pravou „dušičkovou“ atmosféru v Brně navodí speciální prohlídky, které připravilo TIC BRNO ve spolupráci s Kapucínskou hrobkou.

Silným zážitkem budou mimořádné večerní prohlídky dvou podzemních prostor – Kostnice u sv. Jakuba a Kapucínské hrobky. Kostnice u sv. Jakuba je druhá největší kostnice v Evropě a je v ní uloženo více než 50 tisíc kosterních pozůstatků. V Kapucínské hrobce lze poodhalit tajemství obávaného velitele pandurů, barona Trencka, nahlédnou také do míst věčného odpočinku řádových bratří a chybět nebude ani nově navrácený Trenckův palec.

3. listopadu si nenechejte ujít komentované prohlídky těchto tajemných prostor. Zážitek z návštěvy Kostnice u sv. Jakuba ještě umocní působivá hudba skladatele Miloše Štědroně, vytvořená speciálně pro toto místo.  Na cestou po obou místech budou také svítit stovky svíček.

Prohlídky budou probíhat od 19 do 21 hodin, vždy po 30 minutách. Pro velký zájem je doporučena rezervace na: kostnice@ticbrno.cz a www.hrobka.kapucini.cz . Více informací na www.ticbrno.cz.

Více informací

Kdy se akce koná

3. listopad 2017

Více informací a kontakt

Kostnice u sv. Jakuba
Jakubské náměstí

Kapucínská hrobka
Kapucínské nám 5/303