HaDivadlo

Dům kultury a naděje

Předchozí Následující
  • 18. červen 2022

  • HaDivadlo
    Poštovská 8d
    Brno 602 00

Dům kultury a naděje je druhým ročníkem společného meziooborového projektu HaDivadla a platformy Terén.

Co je to dobrý život? Jak nás naplňuje naše práce? Žijeme tam, kde přespáváme? Kolik znamená mít „dost“? Well-being jako pojem se nevyskytuje pouze v marketingových frázích, ale je stále více tématem akademických debat o možnostech přežití na planetě, jejíž meze lidstvo už kriticky překročilo. Podobu dobrého života je možné a nutné společně nově promýšlet, ohledávat a shodnout se na jeho podobě. Imaginace a kolektivní formulování cest k naději a dobrému životu jako cesta k dosažení změny. Je jiný svět možný?

Jednodenní participativní událost Dům kultury a naděje nabídne příležitost společného tvarování budoucnosti formou bojovky a trenažéru komunikace. Nejprve budeme ve skupinkách pod vedením moderátorů formulovat problémy i návrhy ke změně v oblastech jako je práce, místo k bydlení, vzdělávání, jídlo nebo finance. Společná diskuze pak povede ke konfrontaci v simulovaném symbolickém soudu pracujícím s divadelními prostředky, kdy se budou hlediska a možnosti proměňovat v potenciální manifest dobrého života. Ideální formou účasti je plné aktivní zapojení. Na závěr dne zveme všechny na procházku Brnem, při které budeme číst v urbánním prostoru a zamýšlet se, nakolik naše bezprostřední okolí dokáže tvořit podmínky pro dobré žití. Den zakončí společná večeře.

Událost je společným projektem HaDivadla a platformy Terén, navazující na mezioborový program akce Dům kultury a únavy (2021).

Kurátory letošního ročníku s názvem Den kultury a naděje jsou audiovizuální umělkyně a aktivistka Katarína Gatialová a Adam Čajka, lektor metody nenásilné komunikace a člen nerůstové sekce organizace NaZemi.

WWW.DUMKULTURYA.CZ

Termín události
pátek 17. června 2022 – warm-up večírek
sobota 18. června 2022 – celodenní program

Jakým způsobem je možné se přihlásit a programu zúčastnit, budeme brzy informovat.

Kdy se akce koná

18. červen 2022

celodenní program

Více informací a kontakt

HaDivadlo
Poštovská 8d
Brno 602 00

+420 530 330 869 nebo +420 731 457 204
pokladna@hadivadlo.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku