Výstaviště Brno

Doprovodný program festivalu RE:PUBLIKA

  • Akce již proběhla

  • Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Na Festivalu RE:PUBLIKA je pro vás kromě hlavního programu – design, sport, architektura, folklor,  literatura, fotografové, rande, příběhy, Slovanská epopej, balet – připraven také bohatý doprovodný program.

Nenechte si jej ujít!

Ať žije republika!!! VÝSTAVA

Technické muzeum v Brně se podílí na Festivalu RE:PUBLIKA hned několika akcemi: slavnostní jízdou prezidenta Osvoboditele městem, výstavou Ať žije republika!!!, dětským víkendem a závody mopedů.

Colin Currie a soudobá klasika KONCERT

Fenomenální skotský bubeník Colin Currie a soudobá klasika Brno Contemporary Orchestra inspirovaná jazzem a swingem rozezní Rotundu pavilonu A.

Divadlo na výstavišti DIVADLO

Je to tak – po letech se na výstaviště vrací divadlo! Přijďte si jej užít každý den kromě pondělí, kdy mají divadelníci volno.

Divadlo vědy

Také chemici z Fakulty chemické Vysokého učení technického v Brně slaví 100 leté výročí vzniku Československa. Chemie není žádná nuda a umí i chutnat – vzkazují.

Fotokoutek

Během Festivalu RE:PUBLIKA si můžete o víkendech pořídit originální snímek na památku.

Game Access

Technologiemi a hrami nabitý festival pro všechny fanoušky zábavy.

Gastro zóna

Během celého festivalu pro vás bude připraveno speciální menu, které bude ukázkou gastronomie první republiky. Dobrou chuť!

Janáček v Brně VÝSTAVA

Fotografická výstava představuje historické snímky zachycující Leoše Janáčka na různých místech Brna, tedy města, se kterým byl jeho život i dílo v těsném spojení.

Já a Sokol VÝSTAVA

Vliv sokolského hnutí na architekturu, výtvarné umění, fotografii, design…

Kavárna PRAHA

Originální odpočinkový prostor s výběrovou kávou, pivem, limonádami, alkoholickými koktejly a s domácími nanuky, jaké jste ještě neochutnali. Přijďte posedět!

Krištof Kintera STANDARTA INSTALACE

Krištof Kintera připravuje Festivalu RE:PUBLIKA na míru zcela novou venkovní instalaci!

Má vlast zblízka a nahlas VÝSTAVA

Světová premiéra audiovizuální výstavy České filharmonie v londýnské produkci! Od tvůrců zahajovacího ceremoniálu olympijských her v Londýně. Dovedete si představit oslavu století bez Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka?

Meeting Brno

Také tento multižánrový kulturní festival se připojuje k oslavám republiky na brněnském výstavišti. Připravil výstavu o podzimu 1918 na Moravě, koncert soudobé hudby i site-specific divadlo. Diskutovat můžete přijít s prezidentskými kandidáty 2018, s Tomášem Halíkem, Mikulášem Bekem nebo Petrem Sísem.

Nevěrní – Divadlo Feste DIVADLO

Site-specific na Festivalu RE:PUBLIKA Divadlo Feste slaví 100leté výročí světovou premiérou. Inscenace bude v premiéře uvedena 31. 5., v reprízách pak 12., 13. a 14. 6. 2018.

Ohňostroj

Velké finále Festivalu RE:PUBLIKA, Finále grande, bude mít v sobotu 16. června svou třešničku na dortu v podobě ohňostroje STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS nad hradem Špilberk.

Okamžiky století VÝSTAVA

ČTK oslaví letos v říjnu sto let od svého vzniku. Byla založena ve stejný den jako Československo a k tomuto společnému výročí připravila výstavu fotografií.

Paměť národa: Tenkrát v Brně VÝSTAVA

Výstava na speciálních watchtowerech vypráví příběhy deseti brněnských pamětníků, kteří v Brně zažili nejzásadnější dějinné události.

Party v 21. storočí VÝSTAVA

Limitovaná kolekcia obrazov takmer zaniknutých slovenských párt (ozdobných čelenek).

Re-Kabaret: Republika aneb s cenzurou na věčné časy DIVADLO

Divadlo Bolka Polívky se připojuje k oslavám 100 let výroční od založení první Československé republiky po svém, tedy svým již tři roky trvajícím projektem Re-kabaret, ve kterém dává prostor mladým začínajícím komikům, klaunům (i těm zdravotním) a vůbec mladým uměleckým talentům.

Sdružení hasičů ČMS

Na největší oslavě 100 letého výročí vzniku Československa nemůže chybět Sbor hasičů Čech, Moravy a Slezska!

Světelná show INSTALACE

Speciální světelné instalace SIGNAL festivalu připravil japonský umělec Yasuhiro Chida a umělecké studio Hyperbinary.

Trhy

Řemeslné trhy na festivalu představí nejen výrobky šikovných řemeslníků, ale uvidíte je také přímo při práci a řemesla si sami vyzkoušíte.

VIDA! Časograf!

Science show zábavního vědeckého parku VIDA! připravená speciálně pro Festival RE:PUBLIKA. Každý víkend od 26. 5. do 17. 6. 2018 v sekci Re:lax zóna v 13.00, 15.00 a 17.00.

II. Československé všecyklistické hry

Mistrovství Evropy vysokých kol a drezín na jednu anglickou míli, setkání historických kol, závod Brněnská Míle Velociped, Jízda elegance a Zbraslavské reje.

XXV. Sraz historických vozidel Vysočina

Národní motoristická soutěž historických vozidel, automobilů a motocyklů, s mezinárodní účastí bude letos zahájena u brněnského výstaviště 26. května.

50 let Divadla Husa na provázku VÝSTAVA

Už je to 50 let, co existuje Divadlo Husa na provázku. Kulaté narozeniny oslavilo 15. března 2018. Připomeňte si to výstavou!

Kdy se akce koná

26. květen–17. červen 2018

Více informací a kontakt

Výstaviště 405/1, 64700 Brno-střed-Pisárky, Česko

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku