Náměstí Svobody

Dopravní nostalgie

  • Akce již proběhla

  • náměstí Svobody
    Brno 60200

Sobota 16. června bude v letošním roce tradičním dnem Dopravní nostalgie. Současně se pro veřejnost otevře i tramvajová část vozovny v Medlánkách.

V sobotu v dopoledních hodinách (cca od 10 do 12 hodin) budou na náměstí Svobody a v Brandlově ulici vystavena historická vozidla MHD. Přibližně od 12 do 19 hodin pak budou v provozu zvláštní linky, zajišťované právě těmito vozidly. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká. Po speciální trase s výchozím bodem na náměstí Svobody bude v sobotu i v neděli provozována parní tramvaj Caroline.

 

Většina tras historických vozidel bude vedena k tramvajové vozovně Medlánky, která bude od 12 do 18 hodin otevřena pro širokou veřejnost v rámci dne otevřených dveří. Vozovna v letošním roce slaví 60 let. Je autobusovou, tramvajovou a bývala v minulosti i trolejbusovou vozovnou dopravního podniku. V horní části rozlehlého areálu se nachází budova ústředních dílen. Při dni otevřených dveří se návštěvníkům představí zázemí pro tramvaje. Každých třicet minut se mohou těšit na komentované prohlídky. Přístupná budou i jednotlivá pracoviště pro údržbu, opravy a také například mycí linka. Příchozí čeká i ukázka nakolejování vozidel nebo okružní jízdy přes smyčku Technologický park Pivní tramvají. Nebudou chybět ani oblíbené dětské trenažery.

Více informací

Kdy se akce koná

16. červen 2018 - 10:00

Vstupné

Dle cen jízdného historických linek

Více informací a kontakt

náměstí Svobody
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku