Náměstí Svobody

Dopravní nostalgie

  • Akce již proběhla

  • náměstí Svobody
    Brno 60200

Na náměstí Svobody se od pátku 14. června do neděle 16. června uskuteční výstava ´Městská hromadná doprava ve třech stoletích‘. Dopravní podnik města Brna bude spolu s Technickým muzeem v Brně prezentovat nejen ukázky z bohaté historie městské dopravy, ale i současné technologie včetně našeho moderního řídícího systému.

Výstava představí vývoj vozového parku, výstavbu tratí v jednotlivých historických obdobích a historické mezníky z období provozu autobusů a trolejbusů v Brně. Návštěvníci si budou moci prohlédnout pokladnu, vydavače a označovače jízdenek, jednotlivé historické jízdenky a historické zastávkové označníky. To vše doplní dobové dokumenty a historické fotografie. Na třinácti panelech najdou lidé mimo jiné plánky, které dokumentují provoz tramvají v brněnských ulicích. Nejviditelnější součástí výstavy však budou historické vozy.

Přímo na náměstí Svobody bude k vidění na zvláštní koleji legendární tramvaj Grácka z roku 1919, unikátní historický tramvajový kropící vůz a mnohé další vozy.

Zájemci se budou moci svézt například koněspřežným tramvajovým vozem z roku 1876 nebo supící parní „Karolínkou“‘ z náměstí Svobody v sobotu 15. června a neděli 16. června cca od 12 do 18 hodin. Na těchto linkách platí zvláštní jízdné. Pro jízdy a společnou výstavu na náměstí Svobody a ulici Brandlově v sobotu 15. června od 10 do 12 hodin budou připraveny další historické a retro vozy DPMB i TMB.

 

 

Kdy se akce koná

14.–16. červen 2019

Vstupné

Dle cen jízdného historických linek

Více informací a kontakt

náměstí Svobody
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku