• Akce již proběhla

  • Janáčkovo divadlo
    Rooseveltova 31/7
    Brno 60200

Politické intriky, náboženství a zakázaná láska – tak by se dalo ve stručnosti shrnout jedno z vrcholných děl italského mistra Giuseppe Verdiho Don Carlos.

Dílo inspirované dramatem německého básníka F. Schillera bylo pro Verdiho završením umělecké etapy směřo­vání k uzavřenému dramatu nejvyšších divadelních kvalit. I když se vol­ně inspiroval historickými událostmi, jako u všech Verdiho vrcholných děl je historie pouze rámcovým pozadím a na prvním místě se ocitá nadčasový příběh, psychologická propracovanost postav a mistrovské hudební zachycení jejich nejhlubších emocionálních stavů.

Nastudováno v italském originále s českými a anglickými titulky.
Délka představení 3h 45min.

Premiéra 2. února 2019 v Janáčkově divadle

Je důležitější, jak člověk osud přijímá, než to, jaký ten osud je.
Politické intriky, náboženství a zakázaná láska – tak by se dalo ve stručnosti shrnout jedno z vrcholných děl italského mistra Giuseppe Verdiho Don Carlos. Dílo inspirované dramatem německého básníka Friedricha Schillera bylo pro Verdiho završením umělecké etapy směřování k uzavřenému dramatu nejvyšších divadelních kvalit. I když se volně inspiroval historickými událostmi jako u všech Verdiho vrcholných děl je historie pouze rámcovým pozadím a na prvním místě se ocitá nadčasový příběh, psychologická propracovanost postav a mistrovské hudební zachycení jejich nejhlubších emocionálních stavů, ať je to hluboce dojemná zpověď krále Filipa “Ella giammai m‘amò” či zoufalý výkřik princezny Eboli “O don fatale” nebo slavná árie Alžběty “Tu che le vanita”.  Komorní drama několika postav, které se ocitly uprostřed hry ovládané vyšší mocí, je rámováno velkolepými sborovými výstupy jako je např. scéna autodafé, jež patří ve Verdiho tvorbě k těm nejpůsobivějším.

Více informací

Kdy se akce koná

Více informací a kontakt

Janáčkovo divadlo
Rooseveltova 31/7
Brno 60200

+420 542 158 120 (všední den 8.30-18)
obchodni@ndbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku