Brno

Dny dětské onkologie Brno – Hvězdárna a planetárium Brno.

  • Akce již proběhla

  • Osvětová kampaň probíhá v centru Brna.

Hlavním cílem Dnů dětské onkologie je přiblížit veřejnosti problematiku dětské onkologie, seznámit ji s moderními léčebnými postupy i s úspěšností léčby.

Dětská onkologie je lékařský obor, který se začal v českém prostředí rozvíjet v 60. letech 20. století. Z tehdejší 5% úspěšnosti léčby se v současnosti daří vyléčit téměř 85% onkologicky nemocných dětí. Všeobecná povědomost o problematice a včasná diagnóza je rozhodující pro úspěšné zvládnutí léčby.


K tradici mezinárodního dne dětské onkologie se letos již popáté připojí i město Brno.
Symbolem Dnů dětské onkologie je zlatá stužka, kterou si v ulicích Brna můžete zakoupit od úterý 15. 2., kdy začíná osvětová kampaň. Zakoupením stužky podpoříte Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Na Dny dětské onkologie (sobota 26. 3. 2022 – Hvězdárna a planetárium Brno) bude pro širokou veřejnost připraven bohatý program – představení v digitáriu, tvořivé dílny, autogramiáda známých osobností, hasiči se zásahovým vozem, autorské čtení… pro více informací sledujte naše webové stránky a sociální sítě.


Dalším cílem Dnů dětské onkologie je podpořit děti a dospívající v léčbě a připomenout jim a jejich rodinám, že v těžké životní situaci nejsou sami. Důležitou součástí Dnů dětské onkologie je také vzpomenout na ty, kteří onemocnění podlehli.

Kdy se akce koná

15. únor–26. březen 2022

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Brno

Osvětová kampaň probíhá v centru Brna.

Událost na FB
info@sd-c.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku