COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Divadlo Odjinud uvádí: FRANZ KAFKA / Proces

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Bratislavská 68
    Brno 602 00

Divadelní instalace ikonického Kafkova románu v prostorách bývalé káznice.

Kafkův Proces instalovaný v prostorách bývalé káznice v Brně je unikátním site specific představením, na kterém se podílejí herci z několika brněnských profesionálních scén. Autor konceptu a režie Pavel Strašák využil skutečnosti, že pro ikonický román Franze Kafky je opuštěná káznice neobyčejně přiléhavým prostředím, které jen umocňuje geniální text o absurdní cestě Josefa K. za spravedlností. Představení je v rámci káznice rozloženo do několika lokací a diváci tak putují společně s Josefem K. dějem i prostorem od okamžiku jeho nečekaného zatčení až po stejně nečekaný, leč nevyhnutelný konec. V ústředních rolích se objeví Jan Grundman, Magda Tkačíková, Láry Hauser, Sergej Sanža, Miroslav Černý a další.

Podtitul „divadelní instalace“ označuje kombinaci činohry s videoprojekcí a scénickým čtením. Představení vzniklo pod hlavičkou spolku Odjinud, který se podílí na realizaci různých uměleckých projektů, ve kterých často cíleně propojuje lidi odjinud – z různých divadel, z profesní i amatérské sféry, z různých sociálních skupin apod. Spolek Odjinud se podílí mj. na produkci i koncepci pouličního festivalu Ghettofest. Posledním z divadelních počinů pak byla také v káznici uvedená inscenace „Tvůj Jan“ vycházející z osudu a textů Jana Zahradníčka.

Scénář, režie: Pavel Strašák
Dramaturgie: Marek Vráblík
Scénografie: Karolína Srpková

 

REZERVACE VSTUPENEK:
Telefon: 605 011 059
Email: info@odjinud.cz
Cena 120,- Kč

Vstup do káznice: Bratislavská 68 (otevřeno od 20.30h, začátek představení v 21h)

Festival se koná pod záštitou primátora města Brna Ing. Petra Vokřála a Městské části Brno-střed.

Na akcích festivalu UPROSTŘED jsou pořizovány audiovizuální záznamy a fotografie. Návštěvníci svou účastí dávají souhlas s jejich publikováním. Více o souhlasu naleznete zde.

Kdy se akce koná

31. srpen 2018 - 20:30
1. září 2018 - 20:30

Vstupné

Vstupné: 120,-

Více informací a kontakt

Bratislavská 68
Brno 602 00

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku