Výstaviště Brno

Divadlo na výstavišti

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Každý den kromě pondělí

  • Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1
    Brno 60300

Je to tak – po letech se na výstaviště vrací divadlo! Přijďte si jej užít každý den kromě pondělí, kdy mají divadelníci volno.

Funkcionalistická budova divadla, kterou projektoval architekt Emil Králík, je kvůli narušené statice dlouhodobě zavřená. Festival RE:PUBLIKA ji ale vycídí, nasvítí, obnoví zde kavárnu, postaví před něj jeviště a původní divadlo využije jako kulisu pro dění na pódiu. Na tom se během festivalu vystřídají desítky divadelních souborů, spolků, studentů… Divadelní představení doplní koncerty, poezie, stand-up vystoupení.

Ve foyer bude přístupná expozice o historii divadla. V sále, kam bude možné alespoň nahlédnout v režimu „kukátko“, budou promítány dobové fotografie a záznamy podkreslené hudbou. Spolu s historickými kostýmy na figurínách tak bude vytvořena iluze divadla.

A na které soubory se můžete těšit? Kompletní seznam a časy konání jednotlivých představení připravujeme, ale naznačíme… Těšit se můžete na Divadlo na Rejdišti, Divadlo Schod, Mezinárodní konzervatoř Praha, Divadlo BezMena, Divadelní soubor Na druhou, Ohnivé kačenky / Fireducks nebo na Bohnickou divadelní společnost. Zapojí se také Konzervatoř Brno a to v divadelní i hudební části. Tu hudební dál doplní například Ploy nebo Tereza Marečková s kapelou. Bude to zkrátka divadelně/hudební jízda!

Na instalaci Móda v historii divadla spolupracujeme se Střední školou umění a designu a s Vyšší odbornou školou v Brně.

#Brnoslavirepubliku

Akce se koná v rámci Festivalu RE:PUBLIKA.

Kdy se akce koná

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Výstaviště Brno

Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1
Brno 60300

info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku