COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Dialogy nového příběhu: Vnitřní klimatická nouze / rozhovor (online)

  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Dialogy nového příběhu jsou diskuzní platformou veřejnosti s osobnostmi, které z perspektivy různých oborů ohledávají naši budoucnost.

Rozhovor Martina Nawratha s Bohuslavem Binkou u se bude vysílat živě na stránkách Káznice LIVE, Káznice žije a Barvy brněnského Bronxu / Colors of the Bronx of Brno. Sledujte nás živě a zapojujte se do diskuze prostřednictvím komentářů pod streamem. Díky uvolňování opatření je možné účastnit se natáčení Dialogů nového příběhu i živě. Počet míst je výrazně omezen, rezervace na mailu david@tripitaka.cz

Bohuslav Binka: Vnitřní klimatická nouze
Kromě pandemie koronaviru COVID-19 probíhá (zatím bohužel spíše na pozadí našeho zájmu) další systémová a zásadní krize – změna klimatu a s ní v České republice spojené sucho, úbytek lesů a degradace zemědělské půdy. Ve světě se některé projevy klimatické krize začínají ozývat velkou silou a naléhavostí (australské požáry, tání ledovců). Co mohu v situaci počínající krize udělat pro sebe a co mohu udělat pro svět? Jak se vyznat ve změti diskusí, faktů a emocí, které se kolem klimatické krize objevují? Může být součástí „nového příběhu“ nenulový růst, práva přírody či dobrovolná skromnost?

Bohuslav Binka.
Je český environmentální etik, filosof a gestalt terapeut. Od roku 2004 působí na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a od roku 2012 do roku 2019 byl vedoucím této katedry. Nyní je proděkanem pro vnitřní a vnější komunikaci Fakulty sociálních studií. Založil a odborně vede projekt Symbios – sdílené bydlení studentů vysokých škol a mladých dospělých z Dětských domovů.

Martin Nawrath
Vystudoval biochemii na přírodovědecké fakuktě MU v Brně. Je facilitátorem, terapeutem a básníkem. Inspiruje se zejména u C.G. Junga a jeho pokračovatelů, mimo jiné v procesově orientované psychologii Arnolda Mindella, archetypální psychologii Jamese Hillmana a Thomase Moora a nové kosmologii Briana Swimma. To vše se snaží propojit v kontextu své práce v oblasti ochrany životního prostředí. Zajímá se o znamení doby, v současné době tedy zejména klimatickou krizi. Koncept Dialogů Nového příběhu inicioval jako snahu přispět ke střípkům obrazu nového světa, ve kterém budeme se zkoušenou přírodou ve větší rovnováze.

Kdy se akce koná

14. květen 2020 - 17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku