COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Dialogy nového příběhu: Krásnější svět / rozhovor

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Bývalá Káznice na Cejlu
    Bratislavská 68
    Brno 602 00

Dialogy nového příběhu jsou diskuzní platformou veřejnosti s osobnostmi, které z perspektivy různých oborů ohledávají naši budoucnost.

Přijďte osobně – už je to možné – a buďte s námi naživo v káznici. Nebo sledujte živé vysílání rozhovoru na stránkách Káznice LIVE, Káznice žije a Barvy brněnského Bronxu / Colors of the Bronx of Brno

Krásnější svět – Nový příběh v pojetí Charlese Eisensteina a komunity Tamera

Nový příběh… Charles Eisenstein ho nazývá „krásnějším světem“, v portugalské komunitě Tamera mluví o „Terra Nova“ – Nové Zemi. Ať už si za těmito názvy představíme cokoli, mají něco zásadně společného, a tím je opuštění příběhu oddělenosti ve prospěch příběhu spolubytí. A nejedná se jen o spolubytí na té lidské úrovni, ale na všech představitelných úrovních – v našem vztahu k Zemi, přírodě, vesmíru, stvoření. Uvědomění, že jsme toho všeho neoddělitelnou součástí a jsme tím podporováni. Z takového pochopení se rodí důvěra, která nahrazuje strach a potřebu kontrolovat a bojovat. Začínáme fungovat na úplně jiných principech, a tím se radikálně proměňuje svět, který kolem sebe tvoříme. Každý z nás k tomuto novému příběhu svým životem může přispět.

Hana Bernardová
Její práce se týká vztahů mezilidských – tedy komunikace, a také vztahu k Zemi – především k půdě a vodě. Vždy se pohybovala na pomezí různých oblastí a skupin, na pomezí starého a nového příběhu, má přirozený talent je propojovat. Původně zahradní architektka, dnes tlumočnice, překladatelka (kniha Charlese Eisensteina Krásnější svět je možný, naše srdce to ví), průvodkyně poradními kruhy a koordinátorka Nadace Pro půdu, jejíž vizí je zdravá, živá a úrodná půda. Duší zahradnice a muzikantka. Její základní otázkou je, jak žít šťastný a naplňující život a přitom být v souladu s životem samotným. Věří, že je možné na Zemi vytvořit ráj – společenství všech bytostí. Potřebujeme k tomu poznat a žít, kdo skutečně jsme, a také si umět představit svět, po kterém touží naše srdce.

Martin Nawrath
Vystudoval biochemii na přírodovědecké fakuktě MU v Brně. Je facilitátorem, terapeutem a básníkem. Inspiruje se zejména u C.G. Junga a jeho pokračovatelů, mimo jiné v procesově orientované psychologii Arnolda Mindella, archetypální psychologii Jamese Hillmana a Thomase Moora a nové kosmologii Briana Swimma. To vše se snaží propojit v kontextu své práce v oblasti ochrany životního prostředí. Zajímá se o znamení doby, v současné době tedy zejména klimatickou krizi. Koncept Dialogů Nového příběhu inicioval jako snahu přispět ke střípkům obrazu nového světa, ve kterém budeme se zkoušenou přírodou ve větší rovnováze.

Dialogy nového příběhu jsou diskuzní platformou veřejnosti s osobnostmi, které z perspektivy různých oborů ohledávají naši budoucnost.

Program jarního cyklu rozhovorů
23.4. Kateřina Černá Grofová: Smrt jako rádce
14.5. Bohuslav Binka: Vnitřní klimatická nouze
11.6. Hana Bernardová: Krásnější svět

Kdy se akce koná

11. červen 2020 - 18:00

Více informací a kontakt

Bývalá Káznice na Cejlu
Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku