Technické muzeum v Brně

Dětský den v Technickém muzeu v Brně

  • Akce již proběhla

  • Technické muzeum v Brně
    budova muzea a venkovní prostory v areálu muzea

Lidské zdraví je to nejcennější, co máme. Umíme si ho ale náležitě vážit? Víme o svém těle, jak funguje? Dokážeme člověku v nouzi poskytnout pomoc?

Těmto otázkám je třeba věnovat se už od dětství. Technické muzeum v Brně se proto rozhodlo, věnovat letošní Dětský den právě zdravotnictví.

Pod dohledem zkušených záchranářů ZZS JMK se vy i vaše děti naučíte, co je třeba v situaci ohrožení zdraví nebo života udělat, dozvíte se také, co je to AED a v komentované ukázce v 11 a 15 h si tento přístroj předvedeme. Hasiči vás zase naučí, jak předcházet požárům nebo jak správně v nouzi nahlásit svou polohu. S aktivitami se zúčastní i Policie ČR. Řeč bude i o Integrovaném záchranném systému, v němž se tyto složky potkávají a doplňují.

A pokud máte doma nemocného nebo zraněného medvídka nebo panenku, vezměte je s sebou. Tým Medvídkovy nemocnice jim určitě pomůže! Nahlédnete i do moderní sanitky a můžete ji porovnat se starými vozy ze sbírek Technického muzea v Brně. Dále na vás čekají hravá stanoviště pro děti, praktické laboratoře, dílničky a mnoho dalšího.

Kdy se akce koná

15. červen 2019 - 10:00–18:00

Vstupné

Dospělí130 Kč
ZTP a ZTP/P70 Kč
Senioři70 Kč
Mládež (6-15 let)zdarma
Děti (0-6 let)zdarma

Více informací a kontakt

Technické muzeum v Brně
budova muzea a venkovní prostory v areálu muzea

541 421 442
najbertova@tmbrno.cz