Moravská galerie v Brně

Dětská vernisáž výstavy Pavel Büchler – Známky života

  • Akce již proběhla

  • Moravská galerie v Brně
    Husova 18
    Brno 66226

Zveme Vás na další dětskou vernisáž! Tentokrát se ponoříme do tajů konceptuálního umění společně s autorem Pavlem Büchlerem.
Co je to konceptuální umění? Jakých prvků využívá? Jak s ním pracovat? Přijďte společně s dětmi objevovat taje myšlenek Pavla Büchlera. Stejně jako autor zkoumá hranice myšlenky a její prezentace, i děti budou s našimi lektory prozkoumávat nejrůznější média. Nechceme prozradit vše, ale pro děti bude připraveno hned několik stanovišť. Kromě psaní na psacím stroji se například dočkají i dílničky zaměřené na práci s knihou. Program bude nabitý zábavou!
Retrospektivní výstava v Pražákově paláci představí českého konceptuálního umělce Pavla Büchlera, který od počátku 80. let působí především ve Velké Británii. Büchlerovy práce jsou tak známé více internacionálnímu publiku než ve své rodné zemi. Retrospektiva připravovaná v těsné spolupráci s autorem má ambici představit v přísném výběru komplexní přehled Büchlerových aktivit napříč časem i uměleckých médii. Výstava tak patří do série projektů mapujících a kontextualizujících klíčové umělecké osobnosti a události, které výrazně formulovaly lokální tradici konceptuálního umění a paralelně spoluvytvářely globální podobu tohoto uměleckého proudu.
Dětská vernisáž je pro děti každého věku!
Vstupné dobrovolné.

Kdy se akce koná

Více informací a kontakt

Moravská galerie v Brně
Husova 18
Brno 66226

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku