Dům umění města Brna

Dernisáž výstavy Tady a teď!

  • Akce již proběhla

  • Program bude probíhat v interiéru i exteriéru Domu umění. Koncerty se odehrají za Domem umění v prostoru parku Koliště.

Srdečně vás zveme na slavnostní zakončení výstavy Tady a teď!

Výstava vznikla u příležitosti 110. výročí Domu umění města Brna, a takové jubileum si určitě zasluhuje pořádnou oslavu. Co nás tedy v neděli 11. července čeká?

PROGRAM:

 

15:00 – KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

16:00 – 18:00 – PERFORMANCE
Pásmo performancí, na nichž se představí Global Genocide inc., INSTITUT INSTITUT a Klaudia Korbelič a Martin Helán.

18:00 – KUTYA: ELEKTRO-POPOVÉ BEDROOM PÍSNIČKY
https://kutya.bandcamp.com/album/kisko
Kutya je projekt hudebnice a umělkyně Markéty Lisé. Její písně vynikají přímočarostí, jejich největší síla vychází z kombinace zpěvu, mluveného slova a poetických textů ze života, vsazených do elektronických rytmů.

19:00 – 22:00 – AVA KOLEKTIV
Na ploše tří živých koncertů se představí členové AVA kolektivu s různými projekty, které navazují na výstavu Tady a teď! nebo vznikly během izolace v lockdownu.

AVA: Moving Spaces
AVA představí „extended“ verzi zvukové instalace „Meziprostory / Space Between“, která je součástí výstavy Tady a teď!. Mnohavrstevnatá zvuková koláž je vyjádřením snahy o zachycení imaginárního zvukového světa interakce mezi neživými objekty a zvukovými prostředími vznikajícími při vzniku výstavy samotné.
Do tvorby instalace se zapojili: Snediggen Snurssla, Marek Salamon, Andrej Nechaj, Simo Hakalisto.

Tatratank
Člen kmenového týmu AVA Andrej Nechaj, brněnský producent pod pseudonymem Tatratank bude živě poprvé prezentovat výstupy ze své části zvukového výzkumu pro instalaci AVA kolektivu v Domě umění. Nahrávky z Domu umění a blízkého okolí přeskládal do plastické podoby, která propojuje ambientní ponory „pod povrch“ věcí i dynamičtější, „klubovější“ podoby.

Gnäw
Brněnská premiéra nového finsko-íránského projektu člena AVA Sima Hakalista společně v Praze usazeným producentem Arashem Ghasemem. Experimentální, psychedelický zvuk dua vychází z jejich lockdownových improvizací s modulárními syntetizároy a tradičními nástroji íránské kultury. Projekt nyní vydal EP nazvané „I“.

Více informací

Kdy se akce koná

11. červenec 2021 - 15:00–22:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Dům umění města Brna

Program bude probíhat v interiéru i exteriéru Domu umění. Koncerty se odehrají za Domem umění v prostoru parku Koliště.

Událost na FB
info@dum-umeni.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!