Den s Moravskou zemskou knihovnou na festivalu RE:PUBLIKA

Pavilon Morava, Výstaviště Brno

Den s Moravskou zemskou knihovnou na festivalu RE:PUBLIKA

  • Akce již proběhla

  • Pavilon Morava, Výstaviště Brno
    Výstaviště 405/1, Brno

Zástupci některých oddělení si pro návštěvníky festivalu RE:PUBLIKA připravili bohatý program s názvem Knihovna digitálního věku, v němž představí vybrané činnosti moderní knihovny a ukážou vám cestu k bohatým a kvalitním informačním zdrojům. A chcete navštívit naši expozici s dětmi? Přijďte! Po celý den pro ně budou připraveny zábavné pracovní listy a zasloužené odměny.

10.30–11.15
Knihovna digitálního věku – Portál knihovny.cz
Portál Knihovny.cz nabízí možnost vyhledat nejen knihy, časopisy a další zdroje, které jsou k dispozici v českých knihovnách, ale také zprostředkovává přístup nebo informace o existenci množství zahraničních zdrojů.

11.25–12.10
Knihovna digitálního věku – Zahraničí v knihovně
Od listopadu 1991, kdy se dá mluvit o zárodku nynějšího fondu, až po červenec 2016, kdy byla slavnostně otevřena Španělská knihovna, ušly Zahraniční knihovny hodný kus cesty. Fond si vytvořil a nadále tvoří vlastní publikum.

12.15–13.00
Knihovna digitálního věku – Digitální knihovna MZK
Seznámení s fungování Digitální knihovny MZK a s možnostmi, které čtenářům nabízí. V digitální knihovně MZK lze najít desítky tisíc zdigitalizovaných knih, časopisů, novin i dalších dokumentů.

15.30 – 18.00
Nejen o knihovnách s…
V odpoledním bloku pak moderátorka Olga Jeřábková zprostředkuje rozhovory s výraznými osobnostmi kulturního života. Těšit se můžete například na spisovatelku a scenáristku Kateřinu Tučkovou (16.30) nebo na Tomáše Přibyla (15.30), autora literatury faktu a odborníka v oblasti informačních technologií.

#Brnoslavirepubliku

Kdy se akce koná

8. červen 2018 - 10:30–18:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Pavilon Morava, Výstaviště Brno
Výstaviště 405/1, Brno

Událost na FB
info@republika2018.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku