Arboretum Řícmanice

Den otevřených dveří Arboreta Řícmanice a zahájení oslav 100. výročí LDF

  • Akce již proběhla

  • Arboretum Řícmanice

Na zimním dnu otevřených dveří Arboreta Řícmanice dne 16. 2. 2019 proběhne oficiální zahájení oslav 100. výročí LDF a dále bude oslavou 50. výročí založení Arboreta Řícmanice.

Arboretum bude zpřístupněno 9:30 až 15:30 včetně polní kuchyně s gulášem či špekáčky a svařeným vínem. Těšit se můžete na komentované procházky a akce pro děti. Arboretum Řícmanice ŠLP Křtiny leží v lesích mezi Řícmanicemi a Babicemi nad Svitavou, tedy asi 17 km od centra Brna. I zde lze najít nádhernou přírodu s neopakovatelným pohledem do louky v srdci arboreta a se sbírkou více než 100 druhů jehličnatých dřevin.

Oslava 50. výročí založení Arboreta Řícmanice v rámci oslav 100 let založení MENDELU v Brně proběhne také jako součást konference Nové poznatky v introdukci dřevin konající se na LDF 15. – 16. 2. 2019. Cílem konference je vytvořit vhodný rámec pro pracovní setkání zaměřené na introdukci dřevin a poskytnutí prostoru pro mezioborové společné diskuse nad výše zmíněnou problematikou z rozmanitých úhlů pohledu – od hodnocení růstu přes péči a pěstování až po význam pro lesnictví a další využití.

Kdy se akce koná

16. únor 2019 - 09:30–15:30

Více informací a kontakt

Arboretum Řícmanice

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku