Brno - různá místa

Den Brna

Předchozí Následující
  • 15.-17. 8. 2019

  • bitevní ukázka pod Špilberkem

  • barokní ohňostroj

Na tři srpnové dny město zajistili ozbrojenci a opět se rozhořela náboženská válka o svobodu vyznání, Brno, volný přístup k dobytí Vídně i vládu nad celou Moravou.  Líté boje se nevyhnuly ani kazatelnám nebo věžím chrámů. Na Dominikánském náměstí vzniklo historické vojenské ležení, kde mohli i návštěvníci doplňovat síly dobovou krmí a mokem. Tančily se zde renesanční i středověké tance, vyhrávaly hudební soubory, obecenstvo bavili herci a kejklíři a vítězství zpečetil barokní ohňostroj.

Pořadatel TIC BRNO spolu se Společností 1645 a Biskupstvím brněnským uspořádali další ročník městské slavnosti, která připomíná legendární úspěch Brňanů na sklonku Třicetileté války při obléhání města švédským vojskem.

Program pro celou rodinu vzdělával i bavil. Komentované procházky přibližující historické události doplnily strhující podívanou inscenované bitvy, bohoslužby nabídly prostor pro kontemplaci a historický jarmark uspokojil chuťové pohárky a uhasil žízeň. Děkujeme za spolupráci všem zúčastněným subjektům a těšíme se na příští ročník.

Den Brna pořádá Biskupství brněnské, TIC BRNO a Společnost 1645.

Kdy se akce koná

15. srpen 2019
16. srpen 2019
17. srpen 2019

Více informací a kontakt

Špilberk 210/1
Brno 66224

Petrov 9
Brno 60200

Petrská 275/3
Brno 60200

Událost na FB
pawerova@ticbrno.cz

Dejte o akci vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku