Brno - centrum města

Den Brna

Předchozí Následující
  • 12. –14. 8.

Na památku úspěšné obrany města Brna před švédskými vojsky v roce 1645 se pravidelně v srpnu koná tato oblíbená městská slavnost.

 

Také v roce 2021 se oslavovala významná brněnská událost roku 1945 – úspěšná obrana města Brna před Švédy. Oblíbené městské slavnosti patřily tři srpnové dny a jejich program sledoval historickou linku této události i její duchovní rozměr. Akce se uskutečnila od 13. do 15. srpna 2021 a TIC BRNO ji tradičně uspořádal s Biskupstvím brněnským a Společností 1645.

V pátek se v Labyrintu pod Zelným trhem na akci Černá koule generála Torstensona vzpomínalo na švédského velitele. Sobota patřila historii a vojenství, městem prošel vojenský průvod zakončený položením věnce na hrob městského velitele obrany Raduita de Souches a den vyvrcholil historickou bitvou. V neděli se v katedrále sv. Petra a Pavla konala pontifikátní bohoslužba a v zahradách pod Petrovem koncert. Vše proběhlo za velkého zájmu veřejnosti i médií a nezbývá, než se těšit na oslavy v roce 2022!

Reportáž z bitvy na Kraví hoře můžete zhlédnout zde.

 

Akce se konala pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a brněnského diecezního biskupa Mons. ThLic. Vojtěcha Cikrleho.

Kdy se akce koná

12.–14. srpen 2022

Dejte o akci vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!