Den Brna

Předchozí Následující
  • Mezi dvěma vrchy

  • 373. výroční úspěšné obrany Brna před Švédy

  • Tradiční městská slavnost v novém kabátě

Městská slavnost je připomínkou slavné a úspěšné obrany brněnských hradeb před útoky švédského vojska za třicetileté války. Brno si tento významný den připomíná každý rok v termínu kolem 15. srpna. Při oslavách se nezapomíná na pátera Martina Středu ani na maršála Jeana Louise Raduita de Souches, kterému se podařilo město ubránit s necelými dvěma tisíci vojáky proti.

Letošní oslavy 373. výročí budou probíhat hned dva víkendy a uskuteční se na dvou brněnských vrších – na Petrově a na Špilberku. O víkendu 11. – 12. 8. bude připraven program na Petrově a v jeho okolí, mezi víkendy bude připravena zábava pro děti a oslavy zakončí v sobotu 18. 8. historická vojska na Špilberku. Akci pořádá TIC BRNO ve spolupráci s Biskupstvím brněnským. Podílí se na ní také Společnost 1645 a Muzeum města Brna.

Upozornění: Pořadatel Festivalu je oprávněn bez nároku na odměnu vytvořit obrazový záznam návštěvníka Festivalu a tento záznam pak rozmnožit, vysílat nebo nechat vysílat, stejně jako použít v audiovizuálních mediích.

Kdy se akce koná

18. srpen 2018

Více informací a kontakt

Špilberk 210/1
Brno 66224

Petrov 9
Brno 60200

Petrská 275/3
Brno 60200

Událost na FB
taszkova@ticbrno.cz

Dejte o akci vědět svým přátelům!

Sdílet na facebooku