Ponava

Degustace – Pravdivá vína 2 : Ota Ševčík

  • Akce již proběhla

  • Ponava
    Lužánecká 3, Brno

Ota Ševčík se narodil v Bořeticích u Hustopečí, na Jižní Moravě v regionu Hanáckého Slovácka. Jeho předci vlastnili vinice a hrozny z těchto vinic zpracovávaly při výrobě vlastních vín.

Také jeho otec, absolvent vinařské školy, pokračoval v rodinné vinařské tradici. Ota Ševčík navazuje na zkušenosti, moudrost a tradice svých předků a snoubí je citlivě v duchu autentických přirozených vín charakteristických pro Hanácké Slovácko. S pokorou přijímá darů přírody, respektuje terroir a osobitou rukou vnímavého vinaře dává do svých vín i své srdce.

Chce Vám nabídnout rodinný přístup, preciznost, čistotu a harmonii. Jeho cílem je produkce originálních osobitých vín vysoké kvality. Zpracovává hrozny, o nichž ví, že pochází z výborných vinařských tratí, z vinic, které dávají základ jedinečným a neopakovatelným vínům.

 

Vztah k vinohradu a vinařství má už od dětství, kdy pomáhal rodičům ve vinici i ve sklepě.

První vlastní víno, Večerku – Veltlínské červené ranné, vyrobil v roce 1992.

Ota Ševčík je zakládajícím členem vinařského sdružení Autentisté, které se řídí stanovenými zásadami sepsanými v Chartě tohoto sdružení.

„Člověk byl prve vinařem, a pak vinohradníkem nebo obráceně? Sbíraly se záměrně v lesních porostech na planě rostoucích popínavých keřích vinné révy její plody a z nich vznikaly náhodně či záměrně zkvašené nápoje, nebo člověku prostě jen chutnaly ony plody a rozhodl se, že si je bude pěstovat? Ať už je to jakkoliv, od doby, kdy byl cíleně vysazen révový keř s touhou po vytvoření vlastního vína, už uplynulo mnoho tisíců let. A mně je velkou ctí být součástí onoho rozvoje vinohradnictví i vinařství.“

Více informací

Kdy se akce koná

9. prosinec 2017 - 17:00

Více informací a kontakt

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku