Náměstí Svobody

December Design Days 2020

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Náměstí Svobody
    náměstí Svobody
    Brno 60200

Vánoční Brno bude designové!

Pokud chcete originální vánoční dárky s puncem kvality, nevynechejte od 3. do 23. prosince návštěvu nového elektromobilu .

Své výrobky představí tvůrci, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.

Kdo se na December Design Days představí

3.12 – 5.12.   MontMat a MagB

MontMat

Proměňte svůj svět! Kožená móda nemusí být nuda a jednotvárnost. Barvy, design a zpracování produktů MontMat dokážou proměnit Vás a i svět kolem. MontMat je značka ručně tvořených kožených kabelek, peněženek, pásků a dalších kožených doplňků.

MagB

Z brněnské dílny Magdy Zemanové pochází kolekce  originálního dámského oblečení MagB. Jedná se především o sukně a nejrůznější  volnočasové kalhoty neotřelých vzorů. Oblečení je převážně z pružných látek a důraz je vždy kladen na pohodlí, praktičnost, jedinečnost a originalitu.

6.12 – 8.12.     FolklorStyl

Kolekce Svéráz vychází z prvků krojů na Slovácku a klade důraz na řemeslné zpracování, odkazující na poctivou práci našich předků.Je určena pro všechny, kdo cítí potřebu oblékat, něco co k nim patří, co nosí v srdci a jsou hrdí na své kořeny. Výšivky, barvy i střihy jsou vytvořeny tak, aby propojily dávné a dnešní světy v novou budoucnost.

 9.12. – 11.12.  Eeroplane

Nezávislá značka, která se snaží propagovat lásku k letadlům svým vlastním stylem. Alternativní, čistý a jednoduchý design, který vychází z lásky ke kreslení a typografii, se stal oblíbeným u mnoha bláznů do letadel u nás, ale i v zahraničí. Eeroplane styl je rozpoznatelný na ulici, v televizi, nebo kdekoliv jinde, během okamžiku.

12.12. – 14.12.  JAM 

Dřeváci, to jsou šperky, misky a hračky z masivního dřeva  z vlastního lesa na Vysočině, či  z občasných nálezů na cestách. To, co by jiní nazvali odpad,  považují Dřeváci za poklad. Také díky tomu je každý kus originál….

 15.12. -17.12.  Sueshoes

Boty nesoucí v sobě příběhy a vůni dálek. Jsou ručně vyráběny z přírodních materiálů a proto každá bota (nejen pár), je originál, malé umělecké dílo. Svůj osobitý charakter získávají díky tradičním vzorům dvou kolumbijských indiánských etnik. „Mola“ je dekorativní vrstvená látka indiánů kmene Kuna používaná v barevné kolekci Sushoes. Indiáni z kmene Wayuu vyrábí tkané vzory podobné macramé, které jsou základem především v pánských kolekcích.

Podrážka z přírodního kaučuku, vnitřní stélka z bavlněných tkanin a spojky z kůže. Výroba respektuje zodpovědné používání  pracovního materiálu, minimalizaci odpadu a použití surovin z lokálních (kolumbijských) zdrojů.

18.12. – 20.12.  Atelier Chucky

Brněnská výtvarnice Kristýna Tůmová tvoří pod svou značkou ATELIER CHUCKY. Maluje originální obrazy a vytváří osobitou keramiku. K prodeji nabízí rovněž autorské keramické i dřevěné šperky, hrníčky, mísy, obrázky pro děti a mnoho dalšího.

 21.12. -23.12.  TOTUMO

Alfou a omegou šperků značky TOTUMO je přirozená krása noblesního materiálu připomínajícího slonovinu. Ne náhodou, hlavní surovinou pro výrobu šperků je totiž plod Slonovníku, jihoamerické palmy Phytelephas macrocarpa rostoucí v Kolumbii a v Ekvádoru. Šperky TOTUMO někdy hýří barvami, stejně tak ale umí být decentním doplňkem ve střízlivých barvách. Vždy jsou však naplněné pozitivní jižanskou energií.

Kdy se akce koná

3.–23. prosinec 2020

Více informací a kontakt

Náměstí Svobody
náměstí Svobody
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!