Urban centrum

DÁME NA VÁS

  • Akce již proběhla

  • Stará radnice
    Mečová 5

Máte nápad, jak vylepšit nebo opravit veřejné prostory v Brně? Chcete se dozvědět více o vítězných projektech z loňských ročníků? Chcete se zapojit do participativního rozpočtu města?

Srdečně vás zveme na výstavu Dáme na vás, která bude od 18. 4. 2019 ke zhlédnutí v Urban centru.

Ve středu 17. 4. od 17:30 proběhne slavnostní vernisáž, na kterou plynule naváže veřejné setkání Dáme na vás.

Výstava potrvá do 31. 5. 2019 a můžete zhlédnout průřez projekty dvou předchozích ročníků participativního rozpočtu, k nahlédnutí bude např. projektová dokumentace vítězného projektu z roku 2017 „Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty“ nebo industriální naučné stezky u řeky Svitavy. Navíc se budete moci podrobně seznámit s vítěznými projekty roku 2018.

Přijďte se inspirovat pro vaše projekty! Přijďte se podívat, co se chystá v Brně díky vám, Brňanům!

Těšíme se na vaši návštěvu.

Participativní rozpočet – jeden z projektů vznikajících v rámci konceptu Chytré Brno, se snaží vtáhnout občany města do rozhodování o veřejných financích a podpořit rozvoj občanské společnosti.

Na začátku roku 2017 Brno spustilo první ročník projektu „Dáme na vás“, ve kterém mohli občané města rozhodovat o části rozpočtu.
Brno se tak stalo prvním statutárním městem v České republice, které zavedlo participativní rozpočet na celoměstské úrovni.
Druhý ročník ukázal, že Brňané mají o participaci zájem a chtějí využívat možnosti rozhodovat o projektech ve svém městě.

Pro letošní třetí ročník participativního rozpočtu byla vyčleněna částka 35 milionů korun.
Každý občan města může podávat návrhy nepřevyšující 3 miliony korun a v listopadu pak Brňané v hlasování rozhodnou, které projekty město zrealizuje.

Více informací

Kdy se akce koná

17. duben–31. květen 2019

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Stará radnice
Mečová 5

778 520 752
urbancentrum@brno.cz