Urban centrum

DÁME NA VÁS Participativní rozpočet

  • Akce již proběhla

  • Urban centrum
    Mečová 368/5, 602 00 Brno-střed-Brno-město, Česko

I VY JSTE ROZHODLI SVÝMI HLASY! UŽ VÍME, KTERÉ PROJEKTY MĚSTO ZREALIZUJE.

Výstava DÁME NA VÁS, kterou brněnské Urban centrum zahajuje nový rok 2018, prezentuje průběh a důležité momenty prvního ročníku brněnského participativního rozpočtu.

Celý projekt byl zahájen na přelomu roku 2017, kdy Rada města Brna schválila výzvu k podávání návrhů a zároveň stanovila celkovou vyčleněnou částku, která dosahovala hodnoty 20 milionů korun. Následovala fáze podávání návrhů, v rámci které Brňáné poslali přes dvě stovky zajímavých nápadů. V průběhu roku pak město uspořádalo více než desítku veřejných setkání, prověřilo realizovatelnost veřejně podporovaných projektů a v závěru roku připravilo na náměstí Svobody velkou výstavu všech realizovatelných nápadů.

Na výstavě se můžete blíže seznámit s průběhem finálového hlasování, sociodemografickým vzorkem hlasujících, ale především s tím nejdůležitějším – sestavou šestnácti vítězných návrhů, které v hlasování uspěly, a které město Brno v průběhu roku 2018 zrealizuje.

První ročník brněnského participativního rozpočtu jednoznačně prokázal, že brněnská veřejnost má zájem aktivně se zapojovat do veřejné správy, za což patří velký dík všem Brňanům, kteří se v průběhu celého roku do procesu participativního rozpočtování aktivně zapojili.

Výstava prodloužena do 16. února 2018.

Kdy se akce koná

11. leden–16. únor 2018

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Urban centrum
Mečová 368/5, 602 00 Brno-střed-Brno-město, Česko

778 520 752
urbancentrum@brno.cz