Jakubské náměstí

Craft brněnský půlmaraton/brněnská desítka

  • 14. duben 2019

  • Start i cíl se nachází v centru Brna na Jakubském náměstí.

Půlmaraton, desítka, dětský běh, štafeta, charitativní běh a spousta zábavy!

Brněnský půlmaraton je silniční běžecký závod širším centrem jihomoravské metropole:

 

 Popis tratě a propozice:

Trať je na 100% zpevněném povrchu (asfalt, beton, městská dlažba), značení je po každém kilometru, profil rovinatý s minimálním převýšením. Závodníci na trati desítky (10,5 km) absolvují jeden okruh, závodníci na trati půlmaratonu absolvují okruhy dva. Délka dvou kol odpovídá délce půlmaratonu, tj. 21 097,5 metrů a běžcům nabízí jedinečnou šanci proběhnout se místy, kudy to za normálních okolností jde jen velmi stěží.Trať Brněnského půlmaratonu splňuje všechna kritéria požadovaná IAAF/AIMS pro měření tratí na silnici ve smyslu schválené metodiky  (The Measurement Of Road Race Courses, 2004) a pravidel atletiky (pravidlo č. 240 Závody na silnici).

Start i cíl se nachází v centru Brna na Jakubském náměstí. Přes náměstí Svobody se běžci vydávají vstříc trati závodu. Ze startu se závodní pole rozeběhne mírně z kopce pěší zónou Masarykovy ulice a pokračovat bude po ulici Nádražní a Nové Sady až k hale Rondo.

Podél řeky Svratky ulicí Poříčí se závodníci dostanou až k areálu BVV a následně k Velodromu (brněnským známý jako „Favál“). A tady je čeká něco, co jim nenabídne asi žádný jiný podobný závod. Absolvují celý jeden okruh po povrchu, který jinak brázdí jen galusky dráhových speciálů. Na Velodromu je připravena první občerstvovací stanice. Voda, iontové nápoje, ovoce atd.

Více informací

Kdy se akce koná

14. duben 2019

Více informací a kontakt

Start i cíl se nachází v centru Brna na Jakubském náměstí.

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku