Kino Art

Cine Dialog

  • Akce již proběhla

  • Kino Art / Malý sál

Laboratorní prostor pro zkoumání tvůrčích filmových  cest  a uvažování   nad work in progress projekty a filmy ve vývoji. Unikátní příležitost vidět filmy work in progress a mluvit s autory  Petr Vašků a Barbora Fukalová otevřou pohled do jejich tvůrčí kuchyně.  

Cyklus Cine Dialog vznikl jako iniciativa, která už v roce 2013 přinesla divákovi možnost seznámit se s audiovizuálními díly studentů a nekonvenčních a výjimečných tvůrců.Cine Dialog  spolupracuje s Dark Room Film Festival.  V roce 2021 představí  work in progress Barbory Fukalové a Petra Vašků.

Cine Dialog pořádá Institut Film a Společnost.

Dramaturg cyklu Hana Slavíková.

Sofie (Pracovní název)

režie: Barbora Fukalová

Datum dokončení zatím neznámé

Portrét pražské malířky, která je ochotná sdílet svůj proces tvorby a své názory ohledně formy, konceptuálního umění i postavení malířky bedlivě sledované galeristy z podezření, zda si nepořídí další dítě a nezpůsobí tak přestávku v dodávce obrazů. Co se na začátku zdálo jako krátký portrétní dokument, přerostlo v průběhu jednoho roku do hledání čehosi, co by autorka dokumentu možná nepoznala, i kdyby to našla. In progress. 

Mizející (pracovní název)

režie: Petr Vašků

Délka zatím neznámá

Datum dokončení zatím neznámé

Na konci 19. století založil Rudolf Schlattauer ve Valašském Meziříčí gobelínovou manufakturu. Zázraky se v ní ale dějí dosud. Ženské ruce jemnocitně proplétají vlněnou přízi. Každý útek znamená trpělivý a pokorný tvůrčí čin, který až v barevném souzvuku s ostatními dotvoří umělecké dílo. Utkat gobelín trvá měsíce, někdy i roky. Není to myslitelné bez vytrvalosti, která předchází trvalost, nebo alespoň trvání v čase. Každé rozměrné plátno života drží pohromadě bílá osnova – ta neviditelná, mizející za vlastním dílem. A příze inspirace prostupuje napříč obrazy a předobrazy a zatkává je do mizející osnovy času.  

Kdy se akce koná

8. listopad 2021 - 17:45

Více informací a kontakt

Kino Art / Malý sál
Cihlářská 19, Brno

Kino Art / Malý sál

775 868 826
rezervace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!