Česko-slovenský univerzitní souboj

DRFG arena

Česko-slovenský univerzitní souboj

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Křídlovická 911/34
    Brno 603 00

Výročí 100 let od založení Československa si připomenou studenti a hokejisté v Brně. Město bude ve čtvrtek 27. září hostit hokejový Česko-slovenský univerzitní souboj. Ve speciálním utkání proti sobě nastoupí celky české HC Masaryk University a slovenských Gladiators Trenčín. Půjde o soutěžní kolo Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL), v níž oba týmy působí. Začátek utkání je v 18 hodin v DRFG areně, zápas doplní bohatý doprovodný program.

Myšlenka univerzitního hokejového utkání má v Brně letitou tradici, v minulosti se tu střetávaly týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Tentokrát půjde o výjimečnou událost. U příležitosti oslav 100 let Československa se v rámci soutěžního utkání EUHL utká tým HC Masaryk University, zastupující brněnskou Masarykovu univerzitu, s trenčínskými Gladiators, kteří reprezentují Univerzitu Alexandera Dubčeka a Vysokou školu managementu v Trenčíně. Řídícím orgánem soutěže je Evropská univerzitní hokejová asociace (EUHA), jejíž snahou je spojení vzdělání se sportem a vytvoření co nejlepších podmínek pro studenty – sportovce.

Příznačně se Česko-slovenský univerzitní souboj uskuteční v Brně, v srdci bývalého Československa, kde v roce 1992 symbolicky došlo i k rozdělení federace. Utkání hostí DRFG arena, domácí stadion Komety Brno. Organizátorem akce je zapsaný spolek Hokejové hry ve spolupráci s městem Brnem a Jihomoravským krajem. Záštitu převzali primátor města Brna Petr Vokřál, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

V doprovodném programu se mohou návštěvníci těšit na autogramiádu hokejistů Komety a legend československého hokeje nebo na výstavu artefaktů z hokejové síně slávy. Fanoušci si tak mohou znovu připomenout bohatou společnou historii obou národů, která na sportovním poli slavila nespočet úspěchů.

Více informací

Kdy se akce koná

27. září 2018 - 18:00

Vstupné

100 Kč

Více informací a kontakt

Křídlovická 911/34
Brno 603 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku