Metro Music Bar

Cellar Cat (LAT) + support Critical Acclaim (CZ)

  • 24. srpen 2024

  • 20:30

  • Metro Music Bar

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda se vám líbí Bring Me The Horizon nebo Taylor Swift, poslechněte si lotyšskou skupinu Cellar Cat.

Začínali jako indie rocková a britpopová kapela, ale od příchodu všech současných členů v roce 2015 se proměnili v plnohodnotnou alternativní rockovou a metalovou skupinu, kterou jsou nyní. V roce 2023 se stali jedním ze šesti finalistů lotyšské části Wacken Metal Battle.
Obecně lze říci, že Cellar Cat se žánrovými omezeními příliš nezabývají – jednoduše se snaží tvořit hudbu, která zní skvěle. Někdy je to metal, někdy romantické a někdy romantický metal. Díky tomu oslovují širší publikum a pro některé posluchače mohou sloužit jako vstupní brána k heavy metalu.

Cellar Cat vyhráli několik lotyšských hudebních soutěží, dostali se se svými písněmi do lotyšských rádií a hráli na mnoha festivalech, včetně Labadaby, Live at Heart a východoevropského finále Emergenza.

Na konci roku 2021 Cellar Cat vydali své první EP s názvem “Broken Glass”, později následovalo několik videoklipů, včetně klipu s Eissou Morphidem z kapely Morphide k písni “Living Dead” a syntezátorové skladbě “Freedom”.

Critical Acclaim je přerovská, anglicky zpívající kapela, pohybující se v žánrech Alternative Metal/Modern rock a vznikla v roce 2014. Na kontě má tři studiová alba (Taste Of Ink 2015, Learn and Live 2018 Vague Faces 2021) a 4 singly. Skupina se svou energickou liveshow, kde mísí hutné kytarové riffy s živě hranými samply a melodickým zpěvem pravidelně koncertuje a má za sebou i větší festivaly jako např. Kamínka, Zubr Fest a spoustu dalších. Kapela také předskakovala americké kapele Dayseeker na jejím evropském tour v rámci návštěvy České republiky.

 

Kdy se akce koná

24. srpen 2024 - 20:30

Vstupné

Dospělí170 Kč

170 Kč v předprodeji /200 Kč na místě

Více informací a kontakt

Metro Music Bar
Poštovská 6
Brno 60200

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku