COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Jazzová kavárna Podobrazy

Castello in Aria – renesanční a barokní písně

  • Akce již proběhla

  • Jazzová kavárna Podobrazy
    přízemí Tržnice Brno

Sdružení hudebníků Castello in Aria, které se zabývá renesanční a barokní hudbou provozovanou na kopie dobových hudebních nástrojů.

Na koncertě zazní pořad Teatro d’Amore, složený z pozdně renesančních a raně barokních písní s milostnou tematikou a z instrumentálních skladeb. Hosté koncertu budou mít ojedinělou možnost poslechnout si je tak, jak zněly v době svého vzniku – instrumentalisté souboru je zahrají na cembalo, cink, barokní housle, sackbut, violu da gamba a další nástroje.

„Hudebníci 16. a 17. století měli k dispozici bohatý instrumentář nástrojů, z nichž jen některé přežily do dnešní doby. Běžnou příčinou jejich ‚vyhynutí‘ byla nejen změna hudebního vkusu s nástupem klasicismu, ale také technické obtíže hry. V sedmdesátých letech minulého století ožil zájem o autentické provozování barokní hudby a s tím také o znovunalezení způsobů, jak vyrábět barokní nástroje a jak na ně hrát. Naštěstí se do dneška zachovalo obrovské množství hudebního materiálu. Jsou to jak světské, tak i církevní skladby, a dokonce i školy hry na různé nástroje,“ uvádí ke koncertu Radek Vašina, který v souboru hraje na cink.

Jméno o souboru je poctou baroknímu skladateli Dario Castellovi, jehož skladby návštěvníci koncertu uslyší. Sousloví Castello in Aria pak znamená v italštině přelud či vzdušný zámek. Vstupné na koncert je dobrovolné.

Kdy se akce koná

25. září 2019 - 19:00–21:00

Vstupné

Dobrovolné

Více informací a kontakt

Jazzová kavárna Podobrazy

Jazzová kavárna Podobrazy
přízemí Tržnice Brno

Událost na FB
dakne@email.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku