Mahenovo divadlo – Národní divadlo Brno

Carel Kraayenhof Quartet – “Ástor Piazzolla” (Koncert na počest tohoto světoznámého argentinského hudebního skladatele)

  • 4. říjen 2024

  • 19:00

  • Mahenovo divadlo

Carel Kraayenhof Quartet uctí svůj hudební idol Astora Piazzollu u příležitosti jeho stých narozenin. Pro bandoneonistu Carela Kraayenhofa je Astor Piazzolla hudebním kmotrem, skutečným hrdinou, který ovlivnil a utvářel celý jeho život. Kraayenhofovo vystoupení na nizozemské královské svatbě zanechalo mnoho lidí hluboce dojatých Piazzollovou melancholickou a silnou hudbou.

Jestliže je Carel Piazzollovo hudební dítě, pak basák Jaap Branderhorst a houslista Bert Vos jsou jeho vnuci. Klavírista Juan Pablo Dobal z Buenos Aires měl také v mladém věku vřelý vztah k Piazzollově hudbě. Doprovázel Amelitu Baltar, Astorovu milenku a první interpretku jeho balad a písní. Tito čtyři tangueros společně cestují po světě již více než 10 let se svým Sexteto Canyengue a Carel Kraayenhof Ensemble. Společně také natočili osm CD. Speciálně pro tento divadelní koncertní program nyní vytvořili Carel Kraayenhof Quartet.

V « Celebrating Piazzolla “ se instrumentální poklady střídají s pestrými osobními příběhy od Carela a jeho hudebních společníků.

Kdy se akce koná

4. říjen 2024 - 19:00
1. květen 1970

Více informací a kontakt

Mahenovo divadlo – Národní divadlo Brno
Malinovského náměstí 1
Brno 60200

542 158 120 (všední den 8:30-18)
obchodni@ndbrno.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku