Moravské náměstí

BRNO ŠPRTEC OPEN

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Moravské náměstí

BRNĚNSKÝ ROK SPORTU 2019, který připomíná významná sportovní výročí i osobní jubilea, pokračuje v pátek 31. května od 15 hodin na Moravském náměstí u sochy Jošta Moravského.

Přesně v den 110. výročí založení Orla (31. 5. 1909) se zde uskuteční pod názvem BRNO ŠPRTEC OPEN turnaje pro příchozí i exhibice mistrů světa ve stolním hokeji, kterému se říká krásně česky šprtec. „Je to tradiční česká hra, jejíž historie se začala psát na začátku minulého století.

Šprtec postupně přežil dvě světové války, několik režimů a jako svobodomyslná hra se hrál na nejrůznějších plochách podle nejrůznějších pravidel. Svou podstatou rozvíjí jednak manuální zručnost, jednak schopnost rychlé analýzy situace, je vhodný pro hráče a hráčky všech věkových kategorií, a proto je také součástí mnoha orelských kluboven“, zve celé rodiny archivář Orla a držitel ceny Jihomoravského kraje Božetěch Kostelka, který převzal nad akcí záštitu a bude o ní informovat i v živém vysílání Českého rozhlasu Brno 31. května od 11 hodin v pořadu Apetýt.

Vstup na BRNO ŠPRTEC OPEN je volný a startovné je zdarma. Více na www.brnenskyroksportu.cz.

Kdy se akce koná

31. květen 2019 - 15:00–17:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Moravské náměstí

vladimir.koudelka@sportmedia.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!