Hvězdárna a planetárium Brno

Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Hvězdárna a planetárium Brno
    Kraví hora 522/2
    Brno 61600

Je dobré si připomínat fakt, že náš moderní svět prostě nemůže existovat bez umělých družic. S jejich neviditelnou pomocnou rukou se potkáváme od rána do večera.

A v noci? V noci hlídají náš pohodlný a bezpečný spánek. Elektronika nebo noviny, které čtete, auto, které řídíte, letadlo či vlak, kterými cestujete, jídlo, které jíte, a šaty, které oblékáte, jsou dostupné díky tomu, že jsme vyřešili, jak cestovat po oceánech bez vyznačených tras… nezmapovaných kontinentech… nekonečném vesmíru…

Proto vznikly Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, kombinace akcí pro veřejnost, nadšence, odborníky i businessmany. Těšit se můžete na hackatony, přednášky, happeningy, polootevřené i úplně otevřené dveře, stejně jako nejrůznější taškařice.

Brno Space Days (s podtitulkem Dny jihomoravské kosmonautiky) navazují na oslavy 40. výročí letu Vladimíra Remka do vesmíru. Tentokráte se ale nebudeme ohlížet do minulosti, ale naopak hrdě hledět do budoucnosti. Vždyť město Brno je rychle rostoucím centrem kosmických aktivit – nejen v České republice.

Kdy se akce koná

1.–10. březen 2019

Více informací a kontakt

Hvězdárna a planetárium Brno
Kraví hora 522/2
Brno 61600

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku