COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Hvězdárna a planetárium Brno

Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Hvězdárna a planetárium Brno
    Kraví hora 522/2
    Brno 61600

Koho by napadlo, že se v brněnských Medlánkách montují konstrukce pro rakety Vega, že díly precizně vyrobené v Maloměřicích možná už letos poletí na Mars, že na Vídeňské ulici analyzují teplotní namáhání komponent Extrémně velkého dalekohledu o průměru objektivu 40 metrů anebo že v Kuřimi diskutují o vesmírném habitatu pro turistické lety do vesmíru?

O tom všem, ale i mnohém dalším, vypráví Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, které jsou kombinací akcí pro veřejnost, nadšence, odborníky i businessmany. Každý zájemce o vesmír si najde své – těšit se můžete na hackatony, přednášky, happeningy, polootevřené i úplně otevřené dveře, stejně jako nejrůznější taškařice. Od pondělí 2. března do středy 4. března 2020.

Je to bez diskuze. Brno, respektive jižní Morava, je centrem českého kosmického průmyslu. Oboru relativně mladého, ale o to dravějšího s neuvěřitelným přesahem a synergií. Je to bez diskuze. Nikdo vás nepochválí lépe, než vy sami. Proto vznikly Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky. Na co se můžete těšit?

Brno se již mnohokrát zapsalo na oběžnou dráhu. V rámci našich vesmírných dní se ale můžete podívat z blízka na svět, na který nelze dosáhnout, ale můžete jej pomalu objevovat a nevycházet tak z úžasu. Daří se to i díky firmám z Brna a okolí, které jsou zapojeny do mezinárodních týmů kosmických průzkumníků. Víte, že díky brněnským technikům zlevní umístění družic na oběžnou dráhu o polovinu? Že kosmonauti na Mezinárodní kosmické stanici ISS popíjejí espresso z kávovaru, který vznikl v Králově Poli? Nebo že i díky inženýrům z Brna můžeme telefonovat po celé planetě a surfovat po internetu? Jiří Dušek, ředitel Hvězdárny a planetária Brno, velitel stroje na zázraky

pondělí 2. března
dopoledne – picoBallon Challenge 2020 (pro přihlášené konstruktéry)

úterý 3. března
přes den – Okna vesmíru dokořán (exkurze do space firem)
večer – Brno Space Night

středa 4. března
přes den – Workshop | Space@BRNO#2020 (stavba a provoz nanosatelitů)
18.00 – Dušan Majer, SpaceX (přednáška)
20.00 – Star Trek 2009 (film)

Brno Space Days – Dny jihomoravské kosmonautiky, založené v roce 2019, navazují na Czech Space Year 2018 a také 40. výročí letu prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka i první československé umělé družice Magion 1. Na realizaci spolupracuje celá řada společností a organizací: statutární město Brno, Jihomoravský kraj, Czechinvest, Ministerstvo obchodu a průmyslu, Ministerstvo dopravy, ESA BIC Brno, BD SENSORS/CSRC Space Division, Frentech Aerospace, G.L.Electronic, Honeywell, OHB Czechspace, S.A.B. Aerospace a VZLU. Akce se koná pod pod osobním patronátem Vladimíra Remka, československého kosmonauta. Součást projektu Jihomoravský kraj fandí vědě.

Více informací

Kdy se akce koná

2.–4. březen 2020

Více informací a kontakt

Hvězdárna a planetárium Brno
Kraví hora 522/2
Brno 61600

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku