Brno Space Days / Dny jihomoravské kosmonautiky

  • Akce již proběhla

Šedesát let člověka ve vesmíru nenechává chladnou ani Hvězdárnu a planetárium Brno. Od 8. do 12. dubna je pro vás připravena výstava na náměstí Svobody, on-line přednáška o novinkách z kosmonautiky, scénické čtení, vysílání minutu po minutě i návštěva Orchestru Gustava Broma s legendární písničkou Dobrý den, majore Gagarine.

8. až 12. dubna
Výstava Člověk ve vesmíru (náměstí Svobody)

8. dubna v 19.00
Kosmonautické aktuality I/2021 s Dušanem Majerem ze serveru kosmonautix.cz (odkaz na on-line přenos)

9. dubna v 19.00
Stopařův průvodce po galaxii s Lukášem Hejlíkem a LiStOVáNí (odkaz na on-line přenos) – pozor, nebude uchováno v archivu

11. dubna ve 20.00
Premiéra pořadu Gagarin (odkaz na on-line záznam)

12. dubna 8.00 až 12.00
Dobrý den, majore Gagarine, s Tomášem Přibylem z Technického muzea v Brně a dalšími výjimečnými hosty – také na vlnách Českého rozhlasu Brno (odkaz na on-line přenos)

On-line přenosy naladíte na YouTube Hvězdárny a planetária Brno, vysílání 12. dubna dopoledne také na YouTube Českého rozhlasu Brno.

Brno Space Days/Dny jihomoravské kosmonautiky jsou součástí projektu Jihomoravský kraj fandí vědě 2021. Na organizaci s Hvězdárnou a planetáriem Brno spolupracuje Technické muzeum v Brně, Český rozhlas Brno, kosmonautix.cz, LiStOVáNí, Muzeum kosmonautiky (Moskva), Spojené pamětní muzeum Gagarina (město Gagarin Smolenské oblasti), VISUALOVE, Sasuga, SNIP & Co., SAB Aerospace, 5M, Frentech Aerospace, BD Sensors, G. I. Electronic, L. K. Engineering, Výzkumný a zkušební letecký ústav a Generální konzulát Ruské federace v Brně.

 

Kdy se akce koná

8.–12. duben 2021

Více informací a kontakt

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!