Urban centrum

Brno pro studenty, studenti pro Brno

  • 22. únor–23. březen 2018

  • Mečová 5
    Brno 602 00

Brno je díky existenci řady univerzit a vysokých škol plné ambiciózních, nadaných a talentovaných studentů.

Naše město se již dlouhodobě snaží maximálně využít potenciálu nadaných studentů pro řešení problémů a výzev, se kterými se při svém rozvoji potýká. Spolupráce města s vysokými školami probíhá v několika úrovních: s vedením univerzit a fakult, s jejími studenty i vědecko-výzkumnými centry.

Výstava představí projekty města, které mají za cíl spolupracovat se studenty, pomáhat jim v jejich rozvoji, získávat cennou zpětnou vazbu a inovativní nápady na jeho rozvoj. Projekty jako MUNISS či Brno Ph.D. Talent jsou již prestižní a existuje i mnoho dalších příkladů prospěšné spolupráce.

Ve vestibulu Urban centra bude navíc ke shlédnutí část výstavy Studenti pro Brno, která ve spolupráci s Fakultou architektury VUT v Brně vznikla v roce 2017. Tato každoroční soutěžní výstava má za úkol prezentovat práce studentů a jejich neotřelý pohled na možná inspirativní řešení lokalit v Brně.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost a přijďte se dozvědět něco více o projektech Magistrátu města Brna, které se snaží udělat naše město chytřejším a lepším.

Výstavu obohatí doprovodný program plný setkávání, prezentací a besed.

Doprovodný program k výstavě:

» středa 14. 3. 17:00 h
Studentské soutěže a výzvy, studentské stáže na MMB

Jak vidí Brno zahraniční studenti? Co by ve městě zlepšili a co naopak chválí? Chtěli byste se i vy zapojit a stát se ambasadorem Brna v zahraničí? Přijďte se seznámit s novým projektem pro zapojení mobilitních studentů Brno International Student a dalšími městskými studentskými soutěžemi.

» středa 21. 3. 16:00 h
Aktivní brněnští studenti – BEST Brno VUT a Studentské Brno

Doprovodný program výstavy završí aktivní brněnští studenti z BEST Brno VUT, Studentského Brna a dalších studentských spolků. Dozvíte se, co je to EBEC, kde leží Hapalův park, jaké je spolupracovat přímo s primátorem města Brna, a že starat se o své město a být aktivní má smysl.

Na obou akcích se navíc dozvíte o studentských stážích v Kanceláři náměstka pro oblast Smart City či jiných odborech na MMB. Pokud byste se chtěli více zapojit do fungování města a pohráváte si s myšlenkou vyzkoušet stáž na zajímavém a kreativním místě, budeme se na vás těšit!

Kdy se akce koná

22. únor–23. březen 2018

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Mečová 5
Brno 602 00

778 520 752
urbancentrum@brno.cz