Tržnice Brno

Brno Expat Fair 2022

  • Akce již proběhla

  • Tržnice Brno

Jednu dubnovou sobotu bude Tržnice hostit veletrh pro místní expaty.

Slovo “expat” se v češtině i v angličtině zaužívalo k popisu zahraničního odborníka, který se za prací přesunul do jiné země. „Brno se snaží expaty přilákat, a také si je udržet, jelikož svými zkušenostmi a znalostmi ve zdejších nadnárodních firmách, na univerzitách či ve školách přispívají k mezinárodnímu rozvoji města“, uvádí Markéta Vaňková, primátorka města Brna, která akci i zaštiťuje.

Znáte takového expata? Pozvěte je v dubnu na Tržnici. Její 4 patra se zaplní anglicky-mluvícími službami, zaměstnavateli, kluby a kroužky, atd. Letošní program bude obsahovat odborné přednášky o praktických stránkách života v Brně (jazyk, pojištění, ubytování, atd) a workshopy vedené samotnými expaty. Den bude zakončen kulturním programem expat hudebníků a tanečníků. Všechen program je přístupný bez placení.

Kdo se jednou ocitl na týden na dovolené v zemi, kde nerozuměl jazyku ani kultuře, dokáže si představit, jak náročné by bylo se tam usadit – a řešit nájem bytu, lékaře, školu pro děti, atd. Nejednoho z nás by mnoho takových překážek odradilo. Je proto cílem města cestu k životu v Brně expatům usnadnit, protože s nimi se může Brno vyvíjet dál.

Kdy se akce koná

9. duben 2022 - 10:00

Vstupné

Lístek je zdarma, ale je potřeba ho mít.

Zdarma

Více informací a kontakt

Tržnice Brno

Tržnice Brno

Událost na FB
lungova@brnoexpatcentre.eu

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku