Jalta Pasáž

Brno Design Days

  • Akce již proběhla

  • Jalta Pasáž

Potkáváme ho každý den, ovlivňuje naši práci, působí na náš osobní život. A přesto ho často nevnímáme. Design.

UNSEEN tedy NEVIDĚNÝ design je tématem letošních Brno Design Days. Tento festival již druhým rokem zvyšuje veřejné povědomí o designu a mění jeho vnímání. Představuje totiž jeho přínos a hodnotu pro podnikání i běžný každodenní život. Letošní série přednášek, workshopů a instalací nás provede prací designérů a představí design jako užitečný nástroj, který můžeme efektivně zapojit do širokého spektra oborů. Přijďte a objevte s námi NEVIDĚNÉ!

Domovem letošního ročníku festivalu se stane jedna z nejstarších brněnských pasáží – JALTA. Průchod spojující tři místa v centru Brna se po 11 letech otevře veřejnosti, speciálně pro návštěvníky Brno Design Days.

Ambicí Brno Design Days, projektu který vznikl pod hlavičkou architektonického studia KOGAA+, je vytvořit platformu pro prezentaci pozitivních změn a nových nápadů na poli designu, architektury a urbanismu. Naším cílem je během festivalu představit prostřednictvím těch nejlepších spíkrů inspirativní a konkrétní příklady z praxe. To se nám daří díky pečlivému výběru hlavní kurátorky Alexandry Georgescu a také díky spolupráci napříč obory, která je a vždycky byla základním prvkem všech zásadních inovací.

Proč to všechno děláme? Chceme změnit image klasických designových akcí. Chceme posunout jejich vnímání a otevřít je širší veřejnosti. A v neposlední řada chceme představit Brno a Jihomoravský kraj zbytku republiky i Evropy jako inspirativní a kreativní místo nejen pro obyvatele a místní firmy, ale také pro všechny, kteří zde působí. Platforma Brno Design Days organizuje již druhý ročník podzimního festivalu a v mezičase vznikají projekty zaměřené konkrétněji na jednotlivé problematiky a témata jako například Italian Design Act.

Více informací

Kdy se akce koná

5.–8. říjen 2017

Vstupné

Vstupenky můžete zakoupit v předprodeji na smsticket.cz. K dispozici budou i na místě během akce.

Více informací a kontakt

Dominikánské náměstí 2, 60200 Brno

Událost na FB
hello@brnodesigndays.eu