KUMST

Brno Design Days 2020

  • Akce již proběhla

  • KUMST, Údolní 19
    (Bývalá budova Fakulty výtvarných umění VUT)

Brno Design Days letos míří do bývalé budovy FaVU na Údolní.

Od 17. do 20. září ji zaplní výstava, přednášky a módní přehlídky a festival přivítá české i zahraniční designéry a ukáže jejich práci široké veřejnosti.

Program pro profesionály i širokou veřejnost
Brno Design Days do Brna každoročně přiváží designéry, architekty nebo módní návrháře z celé České republiky i zahraničí. Ani letos tomu nebude jinak a na akci vystoupí významná a oceňovaná zahraniční i česká jména. Kompletní program organizátoři odhalí v polovině srpna.

Pro širokou veřejnost budou připraveny prohlídky budovy, řada workshopů například tvorby vlastního šperku nebo 3D tisku. Chybět nebudou ani módní přehlídky nebo výstava studentských prací. „Festival vytváří prostor pro setkání lokálních i mezinárodních jmen, letos kromě přednášek, workshopů a přehlídek i na B2B networkingových setkáních,” láká zakladatelka Alexandra Georgescu.

Rethink – Reuse – Redesign
Letošním tématem celého festivalu je je „Re…”. Zvlášť v současné situaci se ukazuje důležitost neustále přehodnocovat zaběhnuté postupy, pružně a rychle reagovat na nové příležitosti i hrozby. A právě v tomto směru je design užitečným nástrojem – nejen pro designéry, ale pro celou společnost.

„Na letošním ročníku festivalu se o svá Re… z profesního i osobního života podělí kreativci z různých oborů – od módy, přes architekturu, až po grafiku,” dodává Alexandra Georgescu.

Jalta, Avion, Bochnerův palác… Kam dál?
Brno Design Days se každoročně konají v dlouhodobě nevyužívaných prostorách. Letos se uskuteční v samotném centru města, design totiž zaplní budovu s funkcionalistickými prvky na Údolní 19 z roku 1929.

Kdy se akce koná

17.–20. září 2020
Čtvrtek: 09:00—22:00
Pátek: 09:00—22:00
Sobota: 09:00—22:00
Neděle: 09:00—19:00

Vstupné

Ceny vstupenek se odvíjejí od programu a data koupě.

Dospělí99 Kč
Dospělí130 Kč
Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

KUMST

KUMST, Údolní 19
(Bývalá budova Fakulty výtvarných umění VUT)

Událost na FB
hello@brnodesigndays.cz

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!