Brno

Brno Art Week 2024

  • 22.–28. duben 2024

  • Brno

Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění.

Brněnské kulturní instituce muzea, galerie, knihovny a školy zabývající se výtvarným uměním již čtrnáct let společně představují širokou škálu výstavních i doprovodných programů. Záměrem BAW jsou síťování a sdílení institucí, umělců a příznivců a zprostředkování umění, které je trvalou a náročnou výzvou pro ty, co umění produkují, prezentují i vyučují.

Do festivalu se zapojují všechny galerie a muzea zabývající se výtvarným uměním v Brně, stejně jako nezávislé a off-space galerie. Jedinečná je též spolupráce galerií s vysokými školami uměleckého zaměření. V případě

Brna je Art Week specifický tím, že vzniká v těsné spolupráci s TIC BRNO jako příspěvkové organizace Brna s výukovým pracovištěm, které vychovává učitele a učitelky umění, tj. s katedrou výtvarné výchovy PedF MU.

Kromě toho festival pomáhá návštěvníkům zorientovat se v nabídce kulturních institucí – slouží i jako přehled míst, kam lze jít za uměním. Art Week je mezinárodně rozšířený formát, při kterém Brno navazuje na tradici, jež dlouhodobě funguje například ve Vídni a v dalších evropských městech; po Brně se k organizaci Art Weeků přidal například Berlín nebo Praha.

Kdy se akce koná

22.–28. duben 2024

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Brno

Festivalu se účatní nespočet brněnských institucí, jejich program sledujte na webových stránkách Brno Art Week.

Událost na FB
brnoartweek@gmail.com

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku