Brněnský varhanní festival

Brněnský varhanní festival 2018 – 38. ročník

  • Akce již proběhla

  • Brno - různá místa

S varhanní hudbou od baroka k dnešku

Osm koncertů v Brně a šest recitálů v jeho okolí rozezní varhany z dílny různých mistrů varhanářů. Za zmínku stojí koncertní nástroj z dílny švýcarského varhanáře Hermanna Mathise v jezuitském kostele i nově rekonstruované historické varhany v loretánské kapli na Minoritské ulici, svým prostorem láká Červený kostel i krásné prostředí kostela sv. Augustina na Kraví Hoře. Pěkný výlet je možné spojit s koncerty ve Valticích, Vyškově, Velké Bíteši, Kuřimi, Nosislavi a Miroslavi nebo navštívit půldenní seminář s posezením v Otevřené zahradě v Brně.

 

Brněnský varhanní festival se pořádá každoročně od roku 1981, kdy ho založila významná varhanice prof. Alena Veselá a za léta své existence se stal prvořadou příležitostí představující současnou špičku interpretů všech generací z celého světa. Pod uměleckým a dramaturgickým vedením známé brněnské varhanice Hany Bartošové nabízí programy koncertů možnost vyslechnout atraktivní průřez varhanním dílem skladatelů od baroka po 21. století. Festival se řadí mezi oblíbené akce, které přinášejí pravidelné obohacení hlavně červnových večerů. Dlouhá doba existence dokazuje, že varhanní hudba se těší neustále zájmu publika a přitahuje posluchače všech věkových kategorií.

Více informací

Kdy se akce koná

30. květen–7. červenec 2018

Vstupné

Vstupné na jednotlivé koncerty: 150 Kč (studenti a senioři 100 Kč)
Permanentní vstupenky:
500 Kč (studenti a senioři 350 Kč)
Koncerty 3. června a 7. července: vstupné dobrovolné

Vstupenky v centrálním předprodeji Dům pánů z Lipé, nám. Svobody 17, Brno a u večerní pokladny půl hodiny před zahájením koncertu.

Rezervace vstupenek on-line je možná na adrese brt@volny.cz nebo zdenda.gott@seznam.cz,
na telefonních číslech + 420 606 389 303 a +420 724 310 388.(nejlépe sms)
Rezervace bude zpětně potvrzena a vstupenky k vyzvednutí u večerní pokladny půl hodiny před zahájením koncertu.

Více informací a kontakt

Brno - různá místa