Náměstí Svobody

Brněnský půlmaraton – charitativní běh Minidesítka pro ranou péči

  • Akce již proběhla

  • start na náměstí Svobody

V neděli 14. 4. 2019 proběhne v Brně jedna z hlavních tradičních sportovních událostí: běžecký závod CRAFT Brněnský půlmaraton | desítka.

Organizátoři běhu opět dávají běhu charitativní přesah: už třetím rokem spolupracují se Střediskem rané péče Brno, které pomáhá rodinám s dětmi s postižením zraku.

V rámci programu závodu startuje v 10:00hod. na nám. Svobody už 2.ročník „Minidesítky pro ranou péči“, symbolického běhu centrem města, jehož trasa dlouhá 1 055m je bezbariérová a zvládne ji každý. Záštitu nad Minidesítkou převzali primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková a starosta městské části Brno-střed Ing. Arch. Vojtěch Mencl.

Raná péče je bezplatná sociální služba pro rodiny vychovávající doma děti s postižením ve věku od narození do sedmi let. Středisko rané péče Brno se specializuje na děti s postižením zraku, jeho poradkyně jezdí domů do rodin na pravidelné návštěvy a ukazují rodičům, jak mohou sami dětem stimulovat zrak a vůbec je celkově rozvíjet.

Zároveň pomáhají rodičům náročnou péči o dítě zvládnout. Ačkoliv v Česku funguje už téměř 30 let, je služba rané péče mezi veřejností stále málo známá. Středisko chce tedy prostřednictvím „Minidesítky“ na tuto službu a její přínos pro rodiny upozornit.

Startovné na Minidesítku je dobrovolné, zúčastnit se mohou jednotlivci i celé rodiny. Lidé se mohou Minidesítky zapojit i na dálku zakoupením virtuálního startovného, zcela transparentně přes portál darujme.cz: více na https://www.darujme.cz/projekt/1201628

Více informací

Kdy se akce koná

14. duben 2019

Více informací a kontakt

start na náměstí Svobody

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku