Brno a okolí - různá místa

Brněnská muzejní noc

  • Akce již proběhla

  • Brno a okolí - různá místa

Brněnská muzejní noc letos jubilejní!

Muzejní noc je akcí, při níž jsou muzea, galerie a památkové objekty otevřeny i po setmění, většinou do půlnoci. Vstupné do nich je buď symbolické, nebo zdarma. První ročník proběhl v roce 1997 v Berlíně, v Brně se akce koná od roku 2005.

Jubilejní 15. Brněnská muzejní noc se bude konat v sobotu 18. května a opět se do ní zapojí jak velké kulturní instituce, tak i menší galerie a muzea. Své brány otevřou v 18 hodin a kromě výstav nabídnou množství kreativních aktivit pro dospělé i děti. Celkem jich otevře 28!

Některé instituce si s ohledem na dětského návštěvníka připravily program v dřívějších hodinách, například Muzeum ve Šlapanicích, VIDA! science centrum nebo Industra, a letos si budou moci atmosféru nočního města plného kultury užít nejen Brňané, ale i obyvatelé dalších jihomoravských měst, jako je Adamov, Blansko, Břeclav, Znojmo nebo Křtiny – v noci pro ně bude zajištěna doprava.

TIC BRNO vás zve nejen do svých tří Galerií TIC a do Kina Art, ale nabízí také vyhlídku na noční Brno z věže Staré radnice nebo návštěvu tajemného podzemí Labyrintu pod Zelným trhem, Kostnice u sv. Jakuba či Mincmistrovského sklepa a husí kůži budete mít při noční prohlídce bývalé Káznice na Cejlu. Komu jsou běžné prohlídky málo, je zván do podzemí na únikovou hru za speciální cenu happy hour.

Kdy se akce koná

18. květen 2019

Více informací a kontakt

Brno a okolí - různá místa

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku