• Akce již proběhla

  • Sál Břetislava Bakaly
    Žerotínovo nám. 6, Brno

V termínu od 11. do 14. října proběhne letos již 58. ročník mezinárodního festivalu krátkých filmů Brněnská 16. Festival se tentokrát koná v Sále Břetislava Bakaly, letos s podtitulem My jsme rodina.

V soutěži se tento rok utká 42 filmů z 25 zemí celého světa. Ale nejen soutěž dělá festival festivalem. A proto se můžete těšit nejen na doprovodné filmové bloky, ale také na koncert Muchy (ten se koná již 10. 10. na rozjezd), na diskuzi o rodině a umění (13. 10.) nebo na workshop o tom, jak se dělá krátký film. Z nesoutěžních filmových sekcí si nenechejte ujít například pásmo o rodině za socialismu (např. film s názvem Antikoncepce, plánované rodičovství z roku 1979 bude jistě poučný). Sledujete-li dění na v současné kultuře, jistě oceníte sekci Česká 16, která představí současný český krátký film a jeho tvůrce. Pro milovníky experimentu máme připravený blok věnovaný rakouskému filmaři Josefu Dabernigovi či retrospektivu brněnského tvůrce, vymykajícího se škatulkám, Emila Kubiše. A bude toho ještě mnohem více!

Brněnská 16 přináší publiku krátké filmy bez přerušení již od roku 1960 a patří tak k nejstarším filmovým festivalům u nás. Snaží se představit krátký film v jeho různorodosti a tak na festivalu můžete vidět snímky hrané i animované, žánrové, instruktážní, experimentální i klasické.

Letošní festivalové motto zní My jsme rodina. V doprovodném programu tak diváci uvidí například
experimentální snímky rakouského filmaře Josefa Daberniga o rodině a natáčené s rodinnými příslušníky nebo oblíbený retro blok, tentokrát o podobách socialistické rodiny. Nebude chybět sekce Česká 16 a retrospektiva amatérského filmaře, animátora a významné postavy brněnské kulturní scény Emila Kubiše.

Součástí festivalu je samozřejmě také workshop, tentokrát s portugalským filmařem Davidem
Bonnevillem, výstava a diskuzní panel.

Více informací

Kdy se akce koná

11.–14. říjen 2017

Vstupné

Akreditace na celý festival jen za 300 Kč!

  • Akreditace na celý festival stojí velmi přívětivých 300 Kč a je možné je zakoupit online, případně v infocentru TO JE BRNO na Panenské ulici.
  • V ceně akreditace je i vstup na úvodní koncert Muchy, který se koná 10. října.
  • Jednodenní vstupenky budou k zakoupení na místě za 160 Kč.

Více informací a kontakt

Sál Břetislava Bakaly
Žerotínovo nám. 6, Brno

Událost na FB
602 589 490
ketmanova@kinoart.cz