Kino Art

Brněnská 16 | Je to boj

  • Akce již proběhla

  • Kino Art, Radnická 4
    Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské Galerie v Brně
    Tržnice Brno

Letošní 59. ročník, který se uskuteční 10.–13. 10., nese podtitul „Je to boj“.

Bojují filmaři, kteří vytváří krátké filmy, bojuje i tým Brněnské 16. Ta se letos uskuteční v bojových podmínkách, díky kterým jsme se ale dostali na nová a skvělá místa – kromě Kina Art na Radnické 4 budeme promítat v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně a Tržnici Brno. S doprovodným programem obsadíme i Atomový Kryt 10-Z a Prahu / Fórum pro architekturu a média.

 

 

 

Do hlavní soutěže se letos probojovalo 41 krátkých filmů z různých koutů světa, a tak se můžete těšit na filmy z Německa i Kyrgyzstánu, Číny nebo Íránu. Reprezentována je i Česká republika, a to rovnou dvěma snímky. Všechny budou zápasit o ceny studentské i hlavní poroty a o cenu diváků festivalu. Těšit se můžete na snímky barevné a plné zvířátek, ale i na ty depresivní a temné. Rozděleny jsou do 11 hodinových bloků.

Motto letošního ročníku je přítomné v doprovodném programu. Bojovat se bude v akčních asijských kung-fu kraťasech i v klasických amerických groteskách – pořádná šlehačková bitva je přece taky boj. Tento bude dokonce doprovázen živou hudbou skladatele Duncana Hendyho.

A pokud se festivalu už nemůžete dočkat, máme pro vás ještě warm-up Slam Poetry Exhibition! Upekli jsme ho společně se Slam Poetry CZ a odehraje se 9. 10. v Sále Břetislava Bakaly. Nenechte si ho ujít!

Je to boj, tak můžete bojovat, nebo to nechte na nás a užijte si ty nejlepší kraťasy.

Více informací

Kdy se akce koná

10.–13. říjen 2018 - 15:00–23:59

Vstupné

► Akreditace na celý festival stojí 300 Kč, pro studenty, seniory a ZTP máme připravenou slevu, akreditace na celý festival tak vychází na 200 Kč.

► V ceně akreditace je zahrnut i vstup na Slam poetry, která se koná 9. 10. v sále B. Bakaly.

► Na místě bude možné zakoupit vstupenku na jeden festivalový blok za 50 Kč.

Dospělí300 Kč
Studenti200 Kč
Senioři200 Kč
ZTP a ZTP/P200 Kč

Více informací a kontakt

Kino Art, Radnická 4
Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské Galerie v Brně
Tržnice Brno

Událost na FB
propagace@kinoart.cz

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku