Brněnec

Brněnec – příběh proslavené továrny pokračuje

  • Akce již proběhla

  • Odjezd ze stanice Brno, hlavní nádraží ve 13:00. Návrat zpět zvláštním vlakem po skončení projekce filmu, příjezd do Brna přibližně 23:30.

  • Brněnec

Program se koná v rámci festivalu Meeting Brno.

Představení projektu památníku „Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky“ spojené s projekcí filmu Schindlerův seznam.

Zvláštním vlakem se vydáme z Brna na exkurzi do bývalého továrního areálu v Brněnci, kde svitavský rodák Oskar Schindler za druhé světové války umožnil záchranu téměř 1200 Židů před smrtí v koncentračním táboře. Kromě pohnuté minulosti tohoto místa se seznámíme s ideou vybudování památníku „Schindlerovy archy, šoa a Löw-Beerovy textilky“. Návštěvníky provede potomek předválečných majitelů továrny a současný majitel areálu Daniel Low-Beer.

Program završí právě projekce filmu Schindlerův seznam (USA, 1993, 195 min, v angličtině s českými titulky). Úspěch a vysoké výnosy filmu umožnily vznik archivu USC Shoah Foundation, který dnes obsahuje na 52 000 zaznamenaných svědectví přeživších holocaustu.

Program proběhne v českém a anglickém jazyce a bude tlumočen.

Doprava zajištěna zvláštním vlakem s odjezdem ze stanice Brno, hlavní nádraží ve 13:00. Návrat zpět zvláštním vlakem po skončení projekce filmu, příjezd do Brna přibližně 23:30.

13:00 odjezd vlaku ze stanice Brno, hlavní nádraží

Areál továrny bude 5. září zpřístupněn k prohlídce také v době od 10 do 13 hodin. V dopoledních hodinách zde proběhne promítání dokumentárního filmu Rozvzpomínání, který zachycuje setkání rodin Löw-Beer, Tugendhat a Stiassni v rámci festivalu Meeting Brno 2017.

Omezená kapacita. Rezervace na dopolední akci v drogerii Mambo, Moravská Chrastová, tel. č. 702 015 089.
Vstup na dopolední akci zdarma.

Ve spolupráci s Nadačním fondem Archa – rodiny Löw-Beer a Oskara Schindlera, obcí Brněnec a Divadelním souborem E. Vojana Brněnec.

Pořad se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti a společnosti Czech Anglo Productions.

Více informací

Kdy se akce koná

5. září 2020 - 13:00–22:00

Vstupné

450/300 Kč

Více informací a kontakt

Brněnec

Brněnec

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!