Sono centrum

Božská flétna – sólisté na Panovu flétnu Radu Nechifor, Liselotte Rokyta a VUS ONDRÁŠ

  • Akce již proběhla

  • Sono Centrum
    Veveří 113, Brno, 616 00

Vojenskému uměleckému souboru ONDRÁŠ se dostalo pocty zahájit společně se sólisty světového formátu paní Liselotte Rokyta a panem Radu Nechiforem mezinárodní festival Panových fléten PANFLUTE PROFESSIONAL CZ.

Sólisté na Panovu flétnu Radu Nechifor, Liselotte Rokyta a VUS ONDRÁŠ.

Benefiční koncert Božská flétna se uskuteční 4. 10. 2017 v 19.00 v Sono Centru v Brně a nabídne libé zvuky Panovy flétny i lidové skladby z repertoáru Orchestru lidových nástrojů pod vedením Jaromíra Kučery.

“Magický zvuk Panovy flétny rumunského typu je od let sedmdesátých nedílným kulturním slohem světové posluchačské veřejnosti. Kdo by si nepamatoval lyrickou „Doinu de Jale“, jež se držela na nejvyšších příčkách hitparády, či pařížský koncert Gheorghe Zamfira, kterého doprovázeli špičkoví rumunští lidoví muzikanti. Sytý a uhrančivý zvuk hudebního nástroje z opačné strany Karpat dokáže posluchači učarovat a už jej nepustí.” – Jan Rokyta.
Panovu flétnu, nástroj, jehož původ sahá do starověkého Řecka, nám představí dva umělci světového významu. Liselotte Rokyta studovala u významných učitelů na Conversatoriu v Hilversumu a na “Hoge School der Kunsten” v Amsterdamu. V dnešní době patří mezi nejvýznamnější nerumunské interprety Panovy flétny. Radu Nechifor je rumunským hudebníkem, který hru na Panovu flétnu studuje již od dvanácti let. Díky svému nadání, byl v roce 2003 přijat na konzervatoř v Bukurešti do třídy mistra tohoto nástroje Gheorghe Zamfira. Dnes je nejen skvělým hráčem, ale také výrobcem Panových fléten.
Orchestr lidových nástrojů Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ dostane příležitost nejen doprovázet tento jedinečný nástroj, ale také prezentovat vlastní hudební úpravy. Jediná repríza tohoto pořadu proběhne hned ve čtvrtek 5. 10. 2017, tentokrát v Rožnově pod Radhoštěm ve Valašském muzeu v přírodě v Janíkově stodole.
Záštitu nad koncertem převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál. Akce se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. Spolupořadateli akce jsou Folklorní sdružení Jánošík Brno, Sono Centrum a Nadační fond Modrý Hroch. Výtěžek z prodeje vstupenek ve výši 20 % poputuje právě na Nadační fond Modrý hroch, který se zabývá především podporou hospitalizace a léčby dětí po úrazech.

Více informací

Kdy se akce koná

4. říjen 2017 - 19:00–21:00

Vstupné

Prodej v recepci hotelu Sono Centrum (Veveří 113), v prodejně Indies (Poštovská 2) Brno

Více informací a kontakt

Sono Centrum
Veveří 113, Brno, 616 00

Událost na FB