Galerie Vaňkovka

BOLEK – výstava fotografií

  • Akce již proběhla

  • přízemí Galerie Vaňkovka

Sedm dekád života herce a režiséra Boleslava Polívky v obrazech.

Tak lze stručně charakterizovat výstavu nabízející výběr z fotografií z výpravné publikace BOLEK, která vychází u příležitosti jeho 70. narozenin. O Polívkově herectví divadelním, filmovém a televizním vyšlo již několik knih, tato se pokouší ukázat „Bolka\“ prostřednictvím střípků jeho vzpomínek na rodiče, blízké přátele, rodinu a lidi, které v běhu svého mimořádně činorodého života potkal. Na ty, které má rád a kteří ho něčím obohatili. Kniha představuje skvělého a svébytného herce, režiséra i dramatika a popisuje v čase jeho život od dětství přes období studia až do současnosti. Vzpomínky jsou doplněny o postřehy Polívkových kolegů a blízkých přátel.

Čtyřiadvacet velkoformátových fotografií je jen malou ukázkou ze zhruba desetinásobku snímků, obsažených v knize. Berte je tedy prosím jako malou ochutnávku a připomenutí jubilea umělce, který především svůj divadelní život neodmyslitelně spojil s Brnem.

Zahájení výstavy, křest knihy a autogramiáda se uskuteční ve středu 24. července 2019 v 17:00 v přízemí Galerie Vaňkovka. Křtít bude Bolek Polívka a jeho hosté.

Akce se koná za podpory města Brna a pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové.

Kdy se akce koná

15.–31. červenec 2019 - 09:00–21:00

Vstupné

Zdarma

Více informací a kontakt

Ve Vaňkovce 1, 602 00 Brno

Událost na FB