COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny. Sledujte weby jednotlivých organizátorů nebo (ni)KAM V BRNĚ, kde najdete, co se dá dělat i teď. BUĎME SPOLU!

Bývalá Káznice na Cejlu

Billow & MIMO & Hello Incognito

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Bratislavská 68
    Brno 602 00

Billow
Podmanivý dreampop a indie folk lo-fi snění. Kapela pocházející z Veselí nad Moravou vydává svou opojnou hudbu pod minilabelem Bughead Records.
Jejich debutová deska s názvem Maps vyšla v rámci Full Moon Forum, ale také v kazetové verzi u slovenského vydavatelství Z Tapes na podzim roku 2017. Tichá lo-fi nahrávka zaznamenaná v prostředí pokojíků v Praze či ve Varšavě vzbudila ohlas českých kritiků a dostala se do výběru nejlepších desek roku na serverech Beehype, AlterEcho či Full Moon.
Od vydání Maps odehráli Billow zhruba 50 koncertů, kromě koncertů a festivalů v ČR vystoupili také v Německu, Rakousku a na Slovensku. Na podzim 2019 chystají vydat u vydavatelství Z Tapes svou druhotinu, kterou si stejně jako debut nahrávali i mixovali sami.

MIMO music
Indie projekt dvojice Martina Smělíka a Barbory Gajdošové z Uherského Hradiště experimentující na pomezí stylů, jež svým provedením vytváří syntézu klidu a napětí. Projekt je charakteristický dvojhlasnými melodickými vokály, nareverbovanou elektrickou kytarou a synťáky.

Hello Incognito
Mladý alternativní písničkář z Uherského Hradiště. Má za sebou první singl s názvem The Maid of O, který se objevil také na lo-fi kompilaci Bughead Records Vol. 1
Charakterizuje ho syrové písničkářství, melodické vokály, ale také znepokojivá atmosféra, která se jeho skladbami prolíná.

Bughead Records
Bughead Records je jihomoravský minilabel aktivní od roku 2017. Žánrově se pohybuje na pomezí experimentálního lo-fi, indie folku a dream popu. Za dobu své existence Bughead spolupracoval např. s Naive Music, Mimo, Hello Incognito nebo Yasminou Melliti. Pod labelem vydávají také Billow a Václav J., kteří jsou zakladateli Bughead Records. Za své sídlo si Bughead zvolili tzv. Budovu č. 6 v areálu bývalých železáren ve Veselí nad Moravou, kde pravidelně pořádají koncerty, přednášky či výstavy.

Kdy se akce koná

20. září 2019

Více informací a kontakt

Bratislavská 68
Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku