Hrad Špilberk

Benefiční promítání – Expediční kamera pro Moravu v letním kině na Špilasu

  • Akce již proběhla

  • Letní kino na Špilberku

– cestovatelská pomoc pro Moravu
– výtěžek z promítání putuje do postižených obcí na Moravě
– nejlepší expediční filmy posledních pěti let
– pohodová letní atmosféra
– romantický výhled na Petrov
– setkání s přáteli
– pivko u skvělých cestovatelských filmů

 

82 vrcholů (45 min) – Sv.Mořic – Interlaken- Zermatt-Chamonix-Gran Paradiso- Masiv Écrins. Co mají tato místa společného? Všechny mají více než 4000 metrů, nacházejí se v Alpách a také jsou součástí trasy, kterou se dvojice horalů ve složení Ueli Steck a Michael Wohlleben rozhodla zdolat
Oči Boha (35 min) – Na hranicích Číny a Kyrgyzstánu, ve stínu sedmitisícových vrcholů – tam, v krajině nikoho, se hlubokými kaňony valí řeka Saryjaz. Řeka, která láká ty nejlepší kajakáře už od 30.let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vystavit se tak silnému proudu, tak blízko skal, aby se na konci své cesty podívali do očí boha.
Pura vida (30 min) – Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Své kolo použít, jako pohon lodě a splout během několika měsíců řeku Amazonku. Po 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji “Pura vida” a začal svoji životní cestu.
Surf Cuba ( 15 min) – Komunistický režim svobodu obyvatel Kuby z velké míry potlačuje. Navzdory tomu jsou Kubánci z těch lidí, kteří umí najít v životě štěstí i tam, kde není. Kubánci vynikají v baseballu, fotbalu, a nebo v boxu. Poloha a podnebí země jsou ideální pro surfování, pobřeží Kuby je dlouhé skoro 3 000 km. Jenže v celé zemi není jediný surfařský obchod, takže z 11 miliónů obyvatel se tomuhle sportu věnuje 150 surfařů, pro které je každá vlna je pro nejen adrenalin, ale také špetka osobního odboje.

Více informací

Kdy se akce koná

14. červenec 2021 - 20:00–23:00

Vstupné

Dospělí150 Kč

Více informací a kontakt

Hrad Špilberk

Letní kino na Špilberku

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku

COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!