Melodka

Benefiční koncert -Jannis Moras & Banda, Kupodivu, Tranzan

  • Akce již proběhla

  • Melodka
    Kounicova 22, Brno

Benefiční koncert vznikl z iniciativy Terezy Špinarové a kooperace výše zmíněných kapel, které vystupují bez nároku na honorář. Veškeré peníze ze vstupného po odečtení nezbytných koncertních nákladů věnujeme Jasmínce.

Jasmínka Tomková je obdivuhodně veselá, pozitivní a houževnatá dívenka, která se ze všech svých dostupných sil snaží překonat omezení, která jí způsobila velmi vážná nehoda. Letos v lednu jsou to právě čtyři roky, co se změnil život tehdy pětileté holčičky. Společně s její sestrou ji na přechodu srazilo rychle jedoucí auto. Navzdory dlouhé době, kterou strávila v kómatu, se však její duše a mysl nevzdává a všechny udivuje svým pozitivním přístupem, se kterým vše zvládá.

I přes neposlušnost těla, která ji neumožňuje normální pohyb ani komunikaci, je schopna stále se učit, rozvíjet a radovat se z mnoha drobností. Rodina hledá další možnosti, jak zlepšit její život, momentálně například chybí zařízení na nakládání elektrického vozíku do auta nebo terénní kočárek.

Na koncertě Vás čeká neobvyklá hudební fúze řecké písničkářské tvorby, originálního jazz-pop-indie a příběhů o životě, smrti a o tom, co je mezi tím.

 

 

 

Jannis Moras & Banda | www.jannismorasbanda.com
Jannis Moras & Banda je pětičlenná kapela z Brna, kterou tvoří tři bratři řeckého původu Jannis, Alexis a Markos Morasovi a dvě české dívky – Iva Oulehlová a Zuzana Mitrengová. Přestože Banda začala své působení v roce 2014 koncerty s převzatou současnou řeckou hudbou několika významných autorů, po roce přesunula těžiště své práce na vlastní tvorbu. Autorem všech písní je Jannis Moras, a to jak hudby, tak textu (všechny v řečtině). Co do žánrové příslušnosti, jedná se o postmodernu v nejširším slova smyslu tohoto pojmu. Na poli hudebním se setkávají prvky tradiční a lidové řecké hudby s postupy a principy hudby 20. a 21.století. Aranžmá písní tvoří obvykle všichni společně, rozhodujícím kritériem je estetické a emocionální posílení tematologie veršů, které se ve většině případů točí okolo sebepoznávání člověka, pochopení jeho mentality a základních principů jeho existence ve vesmíru. V květnu 2017 kapela vydala své debutové album Alkohol hudby.

Kupodivu | www.facebook.com/kupodivubrno
Kupodivu je už pátým rokem hrající kapela s výhradně autorskou tvorbou, kterou představila od Londýna až po Piešťany. Odehrála přes 120 koncertů, vydala EP Písně kapesní, vystoupila v televizi i rádiu. Nejvíc jí sluší kluby, multižánrové festivaly a vnímavé publikum se smyslem pro humor.

Tranzan | www.tranzan.cz
Tranzan je české hudební sdružení s environmentálním přesahem. Zkušení hudebníci, kteří mají za sebou působení v kapelách Javory, Fru Fru nebo Model Bazaar, se rozhodli svojí tvorbou podpořit zajímavé lidské „projekty“ jako jsou láska k přírodě, tolerance, kompostování, nebo třeba cyklojízda. Od jara roku 2014 vystupují na akcích různých žánrů a zaměření s chutí pomáhat tvořit svět pestrý. V současnosti vydali svoje první album s názvem Příběhy o životě, smrti a o tom, co je mezi tím. Zajímavostí pak je, že každá píseň byla natáčena v jiném prostoru se specifickým zvukem a atmosférou. K písním vznikají velmi spontánní videa, která získávají stále větší oblibu u široké veřejnosti

Více informací

Kdy se akce koná

13. březen 2018 - 20:00

Vstupné

Na místě

Dospělí200 Kč

Více informací a kontakt

Kounicova 22, Brno 602 00

Událost na FB

Dejte o akci vědět přátelům!

Sdílet na facebooku