COVID – 19 = některé akce mohou být zrušeny a místa zavřena. Sledujte prosím weby jednotlivých organizací. BUĎME SPOLU!

Předchozí Následující
  • Akce již proběhla

  • Moravská galerie v Brně
    Husova 18
    Brno 66226

BEER IS HERE je sezonní pop-up projekt Moravské galerie v Brně na nádvoří Pražákova paláce, který tematizuje nonkonformní uměleckou pospolitost v období normalizace, pro níž byla hospoda místem umělecké i občanské svobody.

Pití piva se ritualizovalo a stávalo se životní i uměleckou praxí. Konečně dematerializace umění, mizení hranice mezi uměním a životem představovalo zásadní leitmotiv tohoto období jak v socialistickém Československu a dalších zemích Východního bloku, tak i na Západě. BEER IS HERE je performativním extenzí dlouhodobé expozice ART IS HERE: Nové umění, která mapuje různé varianty konceptuálních a intermediálních projevů.

Program bude složen ze série přednášek a autorských prezentací, historických rekonstrukcí (reenactmentů) klíčových akcí spojených s pivem, autorských čtení, filmových projekcí, open-air koncertů ale také spontánních interakci mezi návštěvníky. Zázemím, kulisou a někdy středobodem projektu bude venkovní kiosk, stylově nazvaný Výčep U Pražáků.

Program byl spuštěn ve čtvrtek 14. 5. 2020 v 18:00 a každý další čtvrtek bude během zbytku května a června uváděn kulturní program ve formě komponovaných večerů kombinujících výše uvedené formáty. Během prázdninových měsíců se programová skladba ve znamení večerních filmových projekcí uměleckých filmů a dokumentů.

V září se BEER IS HERE vrátí do předprázdninových kolejí.

Kdy se akce koná

14. květen–30. září 2020
středa-pátek 18:00-22:00 (dle počasí)
1. říjen 1970

Více informací a kontakt

Moravská galerie v Brně
Husova 18
Brno 66226

Událost na FB